Dziś baza pod podkład to produkt, który ma w swojej ofercie niemal każda marka kosmetykówkolorowych. A więc i wybór mamy coraz większy. O wyjątkowych właściwościach bazy pod podkład, można by pisać długo, ale najważniejsze jest to, aby wygładzała skórę i oczywiście przedłużała trwałość makijażu.

Baza pod podkład - kosmetyk wielozadaniowy

Dobra baza pod podkład jest kosmetykiem do zadań specjalnych! Świetnie radzi sobie z rozszerzonymi porami, zmarszczkami mimicznymi oraz zaczerwieniem skóry. To jednak nie wszystko. Skutecznie może ograniczać wydzielanie sebum, matować, chronić przed promieniowaniem UV, a także roświetlać skórę. Uwaga - wybierz bazę odpowiednią dla swojego rodzaju cery. Jeśli twoja skóra ma skłonności do przesuszania - sięgnij raczej po nawilżającą bazę pod podkład. Jeśli cierpisz na problemy z trądzikiem, unikaj baz z dużą zawartością silikonów.

Baza pod podkład ma zdolność wiązania cząsteczek kolorowych kosmetyków, przedłużając ich trwałość. To właśnie dlatego podkład znacznie dłużej trzyma się na swoim miejscu.

Na piękne oczy - przedłuż trwałość makijażu>>

Baza pod podkład dobrana do indywidualnych potrzeb

Przy zakupie kosmetyku warto wziąć pod uwagę indywidualne aspekty. Do wyboru mamy bazy bezbarwne, rozświetlające, a także matowe. Jeszcze inną bazą pod podkład są produkty kolorowe, które powstały dla osób o zaburzonej pigmentacji lub np. problemach z sincami.

Baza pod podkład - jak ją nalożyć?

Aplikację należy zacząć od rozprowadzenia niewielkiej ilości na umytych wcześniej dłoniach (a dokładnie koniuszkach palców; a potem nałożenie jej na skórę twarzy (zaczynając od środka, a kończąc przy nasadzie włosów). Warto zapamiętać, że na kości policzkowe oraz żuchwę powinnyśmy użyć mniejszej ilości bazy, niż na pozostałe partie twarzy.

Baza pod podkład Artdeco Caviar Performance na bazie ekstraktu z kawioru, cena 170zł

Czytaj także:

Podkład i spółka - serety świetlistej cery>>