Zależy ci na tym, by twój makijaż wyglądał nieskazitelnie, cienie się nie obsypywały, a tusz i eyeliner nie rozmazywał? Przyda ci się kilka kosmetyków profesjonalnych, stworzonych do zadań specjalnych.

Baza pod cienie

Wielu osobom wydaje się, że baza pod cienie to kosmetyk, który się na co dzień nie przydaje. To nieprawda. Wizażyści nie wyobrażają sobie bez niego pracy. I o ile używasz cieni - z pewnością przyda się do codziennego makijażu. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość na powieki i odczekasz jakieś 3 minuty. Jeśli nie masz bazy, w tej roli sprawdzi się także korektor. Uwaga! Nie używaj na powieki podkładu. Ma zbyt wilgotną formułę i sprawi, że cień po kilku godzinach będzie spływał.

Eyeshadow Base, Artdeco, 36 zł, fot. mat. prasowe

Cień w kremie>>

Cień w kremie

Cień w kremie również może służyć jako baza. W nieco innej wersji, ale działa podobnie jak konturówka przed nałożeniem pomadki. Masz dwie możliwości. Możesz wybrać cień zbliżony odcieniem do koloru skóry i nakładać na niego każdy, nawet najbardziej kolorowy cień sypki, albo jeśli wykonujesz makijaż wieczorowy i chcesz, aby kolor był bardziej nasycony, cień w kremie powinien mieć kolor zbliżony do sypkiego.

MAC, Big Bounce Eyeshadows, 74 zł, fot. materiały prasowe

Bronzer lub róż>>

Bronzer lub róż

Na koniec, nałoż na pędzel odrobinę różu lub bronzera (np. w formie perełek) i oprósz nim powieki. Zabieg utrwali makijaż. Można użyć także pudru transparentego, ale produkt nie ociepli makijażu tak, jak róż lub bronzer.

Perełki brązujące Avon Glow, 52zł fot. mat prasowe

Baza pod maskarę>>

Baza pod maskarę

Pogrubia, wydłuża i podkręca rzęsy oraz co ważniejsze, przedłuża trwałość maskary. Dzięki temu, tusz nie rozmazuje się i nie kruszy. Można także nakładać ją na noc. Dzięki substancjom pielęgnacyjnym wzmacnia i odżywia rzęsy.

Pupa, Volume Enhancing Eyelash Primer, 48 zł fot. materiały prasowe

Czym myć pędzle do makijażu>>

Baza pod podkład - jak ją dobrać?>>