Batman kontra Joker - scena usunięta z najnowszego filmu o Batmanie

Mamy coś dla wszystkich fanów Mrocznego Rycerza. Warner Bros. opublikowało właśnie wyciętą scenę ze swojego najnowszego filmu z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Co w niej znajdziemy? Rozmowę Batmana z przyszłym Księciem Zbrodni z Gotham, czyli Jokerem, w którego wciela się Barry Keoghan. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu lepiej się wstrzymajcie. Nasz tekst i ujawniona scena zawierają spoilery!

Dlaczego powyższy fragment nie znalazł się w "Batmanie"?

Scena rozmowy była umieszczona w scenariuszu w momencie, w którym Batman odkrywa, iż Riddler, po zabiciu policjanta z Gotham, zostawił dla niego kolejną tajemniczą wskazówkę. Mroczny Rycerz, aby lepiej zrozumieć, jakie motywy kierują jego przeciwnikiem, udaje się do szpitala w Arkham, gdzie przebywa Joker. Złoczyńca, który w scenariuszu nazywany Pacjentem (jednak nie ma wątpliwości kto nim jest) może pomóc mu w stworzeniu profilu psychologicznego Riddlera.

Reżyser, Matt Reeves, zdecydował się jednak usunąć scenę z spotkania Batmana z Jokerem. Dlaczego? Mocno zależało mu na integralności centralnego konfliktu i nie chciał zostawiać zbyt wielu wskazówek dotyczących potencjalnej kontynuacji. Ostatecznie reżyser zaznaczył obecność Pacjenta w jednej z ostatnich scen. To w niej Riddler trafił do celi obok Jokera i rozmawiał z nim przez kraty. 

O czym jest najnowszy film "Batman"?

Najnowszy film Batman wyreżyserowany został przez Matta Reevesa ("Wojna o planetę małp"). Produkcja śledzi losy Bruce'a Wayne'a, który przechadza się po ulicach Gotham City, aby zemścić się na przestępcach. Do grona jego sojuszników należą Alfre Pennyworth oraz porucznik James Gordon. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy zabójca obiera jako cel elitę miasta za pomocą sadystycznych czynów, pozostawiając za sobą tajemnicze wskazówki. Podczas trwającego śledztwa, Batman spotyka Selinę Kyle oraz innych ważnych bohaterów. Najnowszy trailer "Batmana" skupia się głównie na relacji Mrocznego Rycerza z Kobietą-Kotem, między którymi dochodzi do wielu starć.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.