„Batman” bije rekordy oglądalności!

Najnowszy „Batman” od samego początku budził silne emocje. Film okazał się wielkim hitem i od czasu swojej premiery, która miała miejsce 4 marca, zarobił 750 dolarów na całym świecie i 365 milionów dolarów w kinach krajowych. Nowa odsłona "Batmana" z Robertem Patinsonem w roli głównej, trafiła na platformę streamingową zaledwie 45 dni po premierze kinowej i bardzo szybko stała się niezwykle popularna wśród użytkowników HBO. Jak podaje portal Deadline, tylko w pierwszym tygodniu „Batmana” obejrzało 4,1 miliona gospodarstw domowych - jest to drugi najlepszy wynik w historii HBO Max (zaraz po sukcesie filmu „Mortal Kombat”). Liczba ta bije na głowę takie filmy, jak „Legion samobójców", "Wonder Woman 1984", "Matrix Zmartwychwstania”, czy wielokrotnie nagradzaną „Diunę" - filmy, które ukazały się na platformie tego samego dnia, co w kinach.

„Batman” - film

W filmie, oprócz Roberta Patinsona, zobaczymy także Kobietę Kot, czyli Zoe Kravitz, Andy’ego Serkisa, czy Colina Farrella. Za reżyserię odpowiedzialny jest Matt Reeves ("Wojna o planetę małp"). Kolejna część „Batmana”, tak jak poprzednie produkcje, śledzi losy Bruce'a Wayne'a, który nieustannie toczy walkę z przestępcami terroryzującymi Gotham City. Film nie tylko porywa zwartą akcją, ale również jest pięknie przygotowany od strony wizualnej. Zdjęcia zrobione w klimacie noir są zjawiskowe. Nic więc dziwnego, że film nie tylko zdobył serca fanów, ale także zyskał wiele pochlebnych recenzji krytyków.

____________________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.