Jak działa retinal i dlaczego jest tak skuteczny?

Na początek przypomnijmy kilka faktów. Zarówno retinal, jak i retinol należą do grupy retinoidów, ale retinal działa znacznie szybciej. Dlaczego? Związek ten potrzebuje mniej czasu, by przekształcić się w kwas retinowy, odpowiedzialny za odnowę naszej skóry. Retinol natomiast może działać bardziej drażniąco, ponieważ więcej czasu zajmuje mu przemiana do formy aktywnej. Z tego względu polecany jest zwłaszcza osobom ze skórą wrażliwą, która łatwo ulega podrażnieniom. 

Korygujący balsam do ciała z 0,2% czystego retinalu

Aż 0,2% retinalu oraz 2% witaminy C i to w balsamie do ciała polskiej marki Basiclab. Ulubiona marka wielu Polek stworzyła specjalistyczny krem do ciała, który już po kilku tygodniach systematycznego używania odmładza skórę, poprawia jej gęstość i eliminuje niedoskonałości.

 

Korygujący balsam do ciała Basiclab - co zawiera?

Krem działa skutecznie na odnowę skóry ze względu na wysokie stężenie retinalu. Związek ten eliminuje krostki i zapobiega wrastającym włoskom. Zmniejsza również widoczność porów. Przede wszystkim jednak jest to substancja, która wykazuje największą skuteczność w walce z oznakami starzenia. Spłyci te zmarszczki, które już powstały, zapobiega powstawaniu nowych oraz poprawia gęstość skóry.

Innym, wcześniej wspomnianym składnikiem balsamu, jest witamina C. Działa silnie antyoksydacyjne, a do tego rozjaśnia skórę i dodaje jej blasku. Obok witaminy C, kosmetyk wyróżnia obecność pochodnej kwasu kojowego - dipalmitynianu, który również zwalcza problem nadmiernej pigmentacji. Dipalmitynian zmniejsza produkcję melaniny, dzięki czemu doskonale sprawdza się w walce z przebarwieniami. Dodatkowo formuła została wzbogacona o hydroksyprolinę – aminokwas, który wzmacnia włókna kolagenowe, a tym samym strukturę skóry, dodaje jej elastyczności i jędrności. Jest to też substancja, która ma pomóc w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia.

Dla kogo jest przeznaczony balsam korygujący Basiclab?

Jeżeli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, ten krem sprawdzi się u niemalże każdego. Balsam Basiclab jest odpowiedni dla osób ze skórą wrażliwą, zmagającą się z przebarwieniami, z rozszerzonymi porami, czy z krostkami. Będzie też odpowiedni dla skóry zarówno z pierwszymi oznakami starzenia, jak i dojrzałej.

Przed czym przestrzegamy? Przy korzystaniu z tego balsamu na noc, trzeba zawsze pamiętać o ochronie skóry kremem z filtrem SPF 30 lub więcej, sczególnie latem. Dodatkowym zabezpieczeniem za dnia można wzmocnić rozjaśniające działanie niektórych ze składników. 

Formuła korygującego balsamu Basiclab zapewnia kompleksową pielęgnację ciała, przyczyniając się do poprawy kondycji skóry. To właśnie skoncentrowane składniki aktywne przynoszą widoczne efekty i pomagają w osiągnięciu zdrowej oraz promiennej skóry. Ten krem polskiej marki jest innowacyjnym produktem, który spełni oczekiwania każdej kobiety, poszukującej odmładzającej kuracji.