Tegoroczny Bal Dziennikarzy miał miejsce w auli Politechniki Warszawskiej i jak co roku odbył się z inicjatywy Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, która zbiera fundusze na pomoc dla chorych i biednych dzieci. Była to XIX edycja wydarzenia i ostatnia w jego historii. Beneficjentami Balu Dziennikarzy 2019 zostali: Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja dla Wolności, Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła. Tegoroczną galę poprowadzili Bartosz Węglarczyk, Monika Olejnik i Joanna Górska.

Jak wyjaśnił serwisowi Press prezes Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, Mateusz Hładki, Bal Dziennikarzy nie odbędzie się już więcej: "Formuła się wyczerpała. Sponsorzy chętniej stawiają na projekty CSR, które pozwalają dotrzeć im do klientów".

Bal Dziennikarzy 2019: goście i kreacje gwiazd

Ponad tysiąc najważniejszych osób z polskiego świata mediów, polityki, biznesu i kultury, spotkało się 15 lutego, by wesprzeć najbardziej potrzebujących. Nie zabrakło plejady polskich gwiazd: Monika Olejnik, Lara Gessler, Kinga Rusin, Anna Wendzikowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko, Omenaa Mensah, Agata Młynarska, Ada Fijał, Anna Jagodzińska, Joanna Racewicz, Anna Kalczyńska, Marta Kuligowska to tylko niektóre z nazwisk, które pojawiły się na tym wyjątkowym wydarzeniu.

O czyich stylizacjach będzie mówiło się jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia? Gwiazdy w tym roku chętnie stawiały na długie kreacje, złoto i srebro oraz suknie z rozcięciami. Wszystkich zaskoczyły jednak najbardziej dwie suknie - czarno-biała kreacja Małgorzaty Rozenek z ogromnym trenem oraz biała suknia Moniki Olejnik z napisem LOVE

O Balu Dziennikarzy: Charytatywny Bal Dziennikarzy jest organizowany od 1998 roku z inicjatywy dziennikarzy z różnych mediów, zrzeszonych w Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy. Fundacja wspiera placówki opieki zdrowotnej, szpitale, instytucje opieki społecznej, domy dziecka, organizacje opiekujące się dziećmi, osobami niepełnosprawnymi i wiele innych.