Loewe jesień-zima 2022/2023: Forma ponad wszystko

Nowe projekty Loewe jesień-zima 2022/2023 można określić jednym słowem: forma. Eksperymentalna kolekcja, zbudowana z niecodziennych materiałów i przedstawiona w równie niecodziennej aranżacji wizualnej, stała się jedną z najbardziej zagadkowych rzeczy w modzie ostatnich miesięcy.

Modelka, która otwierała pokaz, miała na sobie sukienkę przywołującą na myśl zabawy lalkami, które odziewałyśmy i odziewaliśmy w plastikowe ubranka. Wrażenie potęgują ogromne dynie, leżące na brązowej (niczym urodzajna gleba powierzchni), które uruchamiają lawinę wspomnień z disneyowskich bajek. Nie jest to jednak przyjemna baśń. Towarzyszące pokazowi efekty audio wzbudzają w nas niepokój, jednocześnie mocno wciągając. Słyszymy głośne bicie serca splątane z dźwiękami skrzypiec, a nawet głosy szepczących postaci. Same ubrania stanowią pewnego rodzaju dekonstrukcję odzieży, jaką znamy. Zdaje się, że Loewe dołożyło wszelkich starań, aby użytkowość zamienić tutaj w opowieść o formie i jej nieprzewidywalności.

Loewe jesień-zima 2022/2023: Balony i samochody 

Balony to stały element kolekcji, przewijający się w wielu lookach. Te kojarzone z delikatnością przedmioty są tutaj przedstawione jako niezwykle wytrzymałe - utrzymujące ciężar sylwetek obcasy czy podkreślające dekolt biustonosze. Ulotność balonów, obwiązywanych fragmentami odzieży, skontrastowana jest z ich nienaturalną wytrzymałością. 


Samochód, z obiektu "przenoszącego nasze ciała z punktu do punktu" staje się tym przenoszonym, a futra - okalające zmarznięte szyje - pełnią tu rolę podkreślającą biodra. Ten pokaz Loewe zdecydowanie zapamiętamy na długo. 

Po więcej zdjęć zza kulis zajrzyjcie do galerii, a wszystkie sylwetki z ostatniego wybiegu hiszpańskiej marki obejrzycie tutaj: Kolekcja Loewe jesień-zima 2022/2023.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy