Austin, który aktualnie jest związany z Kaią Gerber, córką Cindy Crawford, przez 9 lat był w związku z inną znaną w Hollywood gwiazdą. Była nią Vanessa Hudgens, z którą Butler zaczął spotykać się w 2011 roku, a rozstał w 2020. Ta trwająca prawie dekadę miłość wyróżniała się na tle burzliwych związków w show biznesie przez co zyskała sobie wielu fanów. Pomimo tego, że obydwoje dosyć często wyjeżdżali, a ich związek opierał się w dużej mierze na long distance relationship, parze udało się budować trwałą relację przez lata. Teraz po trzech latach od rozstania w wywiadzie z Los Angeles Times aktor zdecydował się na szczere podziękowania swojej byłej dziewczynie za wiarę w jego talent oraz namawianie go do podjęcia walki o rolę Elvisa. 

Zobacz też: Austin Butler wyjaśnia, dlaczego wciąż mówi jak Elvis Presley. „To jest jak nawyk, zapominasz, jak brzmi twój naturalny głos”

„Naprawdę bardzo dużo jej zawdzięczam za wiarę we mnie” – powiedział o Vanessie.

Vanessa Hudgens namawiała Austin Butler do wcielenia się w Elvisa Presleya

Dziennikarz zdecydował się zapytać o wywiad z przed kilku tygodni. Butler opowiadał w nim historię o "przyjaciółce", która namawiała go do roli Elvisa. Prowadzący rozmowę chciał wyjaśnić czy wspomniana osoba to tak naprawdę jego była dziewczyna Vanessa Hudgens. "Zgadza się. Chodziło o moją ówczesną partnerkę" – potwierdził.

Getty Images

Zobacz też: Jacob Elordi z „Euforii” zagra Elvisa Presleya. Co na to Austin Butler, który za kreację króla rock'n'rolla zgrania kolejne nagrody?

Historia, o którą dopytywał dziennikarz dotyczyła świątecznych zakupów podczas, których Austin nucąc piosenkę Preslay'a usłyszał od Vanessy, że koniecznie musi wcielić się kiedyś w postać króla rock and rolla. „Ludzie zawsze pytają mnie: «Czy przed laty myślałeś, że wyglądasz jak Elvis?», a ja odpowiadałem: «Nie wydaje mi się, żebym był aż tak do niego podobny» Ale na miesiąc przed tym, jak dowiedziałem się, że Baz [Luhrmann] kręci ten film, szedłem z przyjaciółką oglądać świąteczne lampki, a w radiu leciała bożonarodzeniowa piosenka Elvisa, którą śpiewałem. Moja przyjaciółka spojrzała na minie podeszła i powiedziała: «Musisz zagrać Elvisa». Powiedziałem: „Och, to takie bardzo dalekie marzenie".