Aplikacja do śledzenia telefonu może pomóc Ci w zadbaniu o własne bezpieczeństwo i pozwolić kontrolować to, gdzie jest należący do Ciebie smartfon? Nie wahaj się i pobierz programowanie Jeśli jednak chcesz ściągnąć aplikacje do śledzenia po to, aby namierzać, gdzie znajduje się Twój partner… Przemyśl sprawę. Jeśli mu nie ufasz, aplikacja do kontrolowania tego, gdzie przebywa, w niczym nie pomoże. Pamiętaj też, że aplikacje do śledzenia telefonu przestały ograniczać się wyłącznie do pokazania lokalizacji. Niektóre z nich zawierają jeszcze więcej funkcji. Dostęp do wiadomości? Przegląd kontaktów? Zastanów się, zanim sięgniesz po narzędzie naruszające czyjąś prywatność w tak ogromnym stopniu. Nawet jeśli chodzi o Twoje dziecko i jesteś przekonana, że robisz to dla dobra pociechy. 

Jak namierzyć telefon? Aplikacja do śledzenia telefonu dziecka

Najlepsza aplikacja do śledzenia telefonu dziecka? Wśród wielu sugestii powtarzają się aplikacje, które służą do geolokalizacji. Dzięki nim będziesz wiedzieć, gdzie znajdują się podopieczni – ta funkcja może się przydać zwłaszcza w kryzysowej sytuacji. Na rynku dostępne są także takie aplikacje, które posiadają znacznie więcej funkcji niż wyłącznie lokalizowanie. Możliwe jest:

 • zdalne monitorowanie aktywności dziecka,
 • ochrona przed wyznaczonymi treściami,
 • dostęp do danych przeglądarki,
 • nagrywanie rozmów telefonicznych,
 • nagrywanie ekranu.

Zanim jednak zdecydujesz się na zainstalowanie aplikacji do śledzenia, zastanów się, czy chcesz naruszyć zaufanie swojego dziecka. Pamiętaj – nieletni także mają prawo do prywatności. Dobrym rozwiązaniem jest wyjaśnienie, dlaczego chcesz mieć możliwość sprawdzenia lokalizacji dziecka i zainstalowanie aplikacji razem z nim.

Aplikacje do śledzenia telefonu – jak zlokalizować smartfon?

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo najbliższych, lepiej zdecydować się na prostą (i darmową) aplikację, za pomocą której wyłącznie określisz lokalizacje telefonu. To rozwiązanie może się przydać także wtedy, gdy smartfon zostanie skradziony.

Aplikacje do lokalizowania telefonu:

 • Lokalizator rodziny
 • Glympse
 • Geo Tracker
 • Find My Phone
 • Znajdź moje dzieci
 • FamiSafe
 • MapQuest
 • uMobix

Przydatne mogą okazać się także… Mapy Google. To aplikacja, którą większość z nas ma w swoich telefonach. Jedną z funkcji Map jest możliwość udostępniania swojej lokalizacji wybranej osobie. Dzięki temu możesz z łatwością dać znać, gdzie aktualnie jesteś.

Aplikacja do śledzenia telefonu – ochrona przed kradzieżą

Czasami samo wskazanie lokalizacji telefonu nie wystarczy, aby ochronić się przed zgubnymi konsekwencjami kradzieży. Wówczas dobrze sprawdzą się aplikacje stworzone z myślą o właśnie takim zagrożeniu.

Gdzie jest mój droid?

Ta aplikacja sprawdzi się świetnie, jeśli stracisz swój telefon. Wówczas nie tylko odkryjesz, gdzie się znajduje – oprócz geolokalizacji posiada szereg innych antykradzieżowych funkcji:

 • włączenie dzwonka lub wibracji,
 • wyczyszczenie wszystkich danych, aby złodziej stracił do nich dostęp,
 • blokada telefonu,
 • ostrzeżenie o zmianie karty SIM lub numeru telefonu.

Te funkcje dostępne są w darmowej wersji. Po dodatkowej opłacie możliwe będzie także włączenie kamery po nieudanym odblokowaniu, co sprawi, że odzyskanie telefonu z rąk złodziejów może okazać się łatwiejsze. Nie zapominaj jednak, że o zabezpieczeniu przed kradzieżą należy pomyśleć jeszcze zanim do niej dojdzie. Często dopiero w momencie, gdy stracimy telefon, zaczynamy orientować się w tym, jakie są możliwości i zabezpieczenia, a niestety trzeba jednak mieć to na uwadze wcześniej.

Aplikacja do śledzenia telefonu męża

Jak śledzić męża przez telefon? Jak szpiegować telefon partnera? Jeśli pojawiły się w twojej głowie takie pytania, weź głęboki oddech i spróbuj przemyśleć sprawę raz jeszcze. Nie chodzi tylko o to, że szpiegowanie czyjegoś telefonu jest naruszeniem prywatności i wyrazem kontroli. Przede wszystkim to niezgodne z prawem.

Zgodnie z art. 267 Kodeksu karnego, korzystanie z aplikacji szpiegowskich może skutkować karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Podejrzewasz męża o zdradę? Nie ufasz swojemu partnerowi? Przemyśl waszą relację i zdecyduj się na rozmowę, zanim podejmiesz tak drastyczny krok, jakim będzie szpiegowanie.

Bo chociaż aplikacja do śledzenia telefonu umożliwia dostęp do wiadomości, rozmów czy nawet kamery, nie zawsze jest bezpieczna, a jej stosowanie rozsądne. Tę kwestię dostrzegają także firmy Apple i Google, które próbują zwalczać szpiegowskie aplikacje, pojawiające się w ich sklepach.

Aplikacja do śledzenia numeru telefonu?

Niektóre aplikacje, aby zachęcić użytkowników do pobrania, zapewniają, ze lokalizują urządzenia wyłącznie na podstawie numerów telefonów. Niestety, to nie jest takie proste. Dlaczego? Numer telefonu przypisany jest do karty SIM, a nie do urządzenia – operator komórkowy może zdalnie zmienić numer telefonu danej karty SIM czy przypisać do niej więcej numerów. Nie jest to stała wartość.

Aplikacja do śledzenia telefonu – Android

Aby sprawdzić, gdzie znajduje się twój telefon (lub telefon kogoś z rodziny) możesz sięgnąć po aplikację IKOL X. Jak zapewniają twórcy, możliwe jest monitowanie lokalizacji nawet kilku różnych urządzeń – wszystko w czasie rzeczywistym i to całkowicie za darmo. Podobnie jak wcześniej wymienione aplikacje, ta również sprawia, że twój telefon zmienia się w lokalizator GPS.

Aplikacja do śledzenia telefonu – IOS

W przypadku systemów IOS największą popularnością cieszy się aplikacja iSharing. Działa w bardzo podobny sposób – dodatkowo posiada funkcję Panic Alert. Gwałtowne potrząśnięcie telefonem sprawi, ze wybranym kontaktom zostanie wysłana informacja o lokalizacji.

PS Zastanawiasz się, jak ściągnąć film z Instagrama? W tym przypadku także sięgnij po darmowe aplikacje.