Jeśli interesujesz się kuchnią z pewnością wiesz kim jest Anthony Bourdain. Amerykański kucharz i podróżnik znany był najpierw ze swoich książek, a potem programów emitowanych na całym świecie. "Anthony Bourdain - bez rezerwacji", "Anthony Bourdain. Parts Unknown", "The Layover" czy "A Cook's Tour" to tylko kilka tytułów emitowanych premierowo na Travel Channel czy CNN. Widzowie kochali Bourdaina za niewyparzony język, zachwyt nad streetfoodem i domowym jedzeniem oraz za przekraczanie granic w programach tego typu. Fani mieszkający w Polsce marzyli, żeby słynny Amerykanin przyjechał wreszcie do naszego kraju. Niestety, 8 czerwca 2018 roku telewizja CNN potwierdziła, że Bourdain nie żyje. Miał 61 lat.

Zombie Boy nie żyje >>

Anthony Bourdain nie żyje. 

Jak podaje amerykańska telewizja newsowa, Anthony Bourdain przebywał właśnie we Francji, a dokładnie w Strasburgu, gdzie nagrywał kolejne odcinki do popularnego show o jedzeniu. Kulinarny celebryta prawdopodobnie popełnił samobójstwo w pokoju hotelowym. Znalazł go przyjaciel, szef kuchni Eric Ripert.

Anthony Bourdain w 1978 roku ukończył Culinary Institute of America. Był szefem kuchni w słynnej francuskiej restauracji Brasserie Les Halles na Manhattanie. Jego kariera w mediach rozpoczęła się od wydania autobiograficznego dzieła "Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly", na podstawie którego powstał serial "Kill grill" (w rolę główną wcielił się Bradley Cooper). W zeszłym roku Bourdain wydał książkę "Apetyt. Książka kucharska". Był dwukrotnie żonaty: z Nancy Putkoski i Ottavią Busią, z którą miał córkę Ariane (ur. w 2007 roku). W 2017 roku związał się z włoską aktorką Asią Argento (42-latka jest jedną z ofiar Harveya Weinsteina), którą spotkał na planie "Parts Unknown". Anthony Bourdain był wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy. Prestiżową statuetkę udało mu się zdobyć cztery razy z rzędu w latach 2013-2016 za "Anthony Bourdain: Parts Unknown". Pod koniec ubiegłego roku Culinary Institute of America uhonorował go tytułem Doktora honoris causa.

CNN potwierdził śmierć Anthony'ego Bourdaina.