Anna Taylor-Joy, Nicholas Hoult i Ralph Fiennes  w filmie „Menu” – wszystko, co wiemy o nowej produkcji

Film „Menu” przez dwa lata znajdował się na Czarnej Liście Hollywood, czyli w bazie filmów z dużym potencjałem, które ciągle nie zostały zrealizowane. W kwietniu 2019 roku prawa do filmu wykupiła wytwórnia Searchlight Pictures. Do udziału w projekcie zaproszono Emmę Stone. Za reżyserię miał być odpowiedzialny Alexander Payne, jednak zarówno reżyser, jak i Stone opuścili film z powodu napiętego grafiku. Właśnie wtedy Mark Mylod zastąpił Payne'a na stanowisku reżysera, a do żeńskiej roli zaangażowano Annę Taylor-Joy. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku w Savannah w stanie Georgia. Mylod ma już na swoim koncie wiele produkcji m.in. współtworzy serial HBO „Sukcesja”, jak również odpowiadał za odcinki „Gry o tron”. Producentami „Menu” są Adam McKay („Big Short”) i Betsy Koch. Scenariusz przygotowali Will Tracy i Seth Reiss.

Horror komediowy „Menu” – fabuła 

Jak sugeruje tytuł, akcja filmu „Menu” osadzona jest w świecie gastronomii. Pewna młoda para odwiedza przybrzeżną, odludną wyspę, na której znajduje się niebywale ekskluzywna restauracja. Szef kuchni jest ekscentrykiem o wyjątkowym smaku i wybitnych umiejętnościach. Dla swoich gości przygotuje wszystko – nawet menu z kilkoma szokującymi niespodziankami

Film „Menu” – obsada

W główne role wcielą się Anna Taylor-Joy („Gambit królowej”) i Nicholas Hoult („Wielka”). Postać tajemniczego szefa kuchni zagra natomiast Ralph Fiennes („Lista Schindlera”). W filmie wystąpią również Hong Chau, Janet McTeer, Judith Light i John Leguizamo.

Premiera filmu „Menu” już 18 listopada 2022r.!

__________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.