Do traumatycznych doświadczeń z przeszłości aktorka wracała kilkakrotnie. W wywiadzie dla W Magazine Anya Taylor-Joy zdradziła, że rówieśnicy uwzięli się na nią z powodu szeroko rozstawionych oczu. Szkolni hejterzy postanowili zaatakować ją w sieci.

Pamiętam epizod z czasów, gdy Facebook był na topie. Wtedy jeszcze nie miałam świadomości, że moje oczy są szeroko rozstawione. Ktoś oznaczył mnie pod postem, w którym było zdjęcie ryby i napisali pod nim, że wyglądam jak ona” – zrelacjonowała Anya.

Ta przykra sytuacja, w której aktorka została ośmieszona na publicznym forum, spowodowała u Anyi awersję do luster. „Bardzo się tym przejęłam i w pewnym momencie przestałam w ogóle patrzeć w lustra przez długi czas” – wyznała gwiazda. Jak tłumaczyła, nie chciała oglądać swojej twarzy, bo budziła w niej złe emocje. Przy innej okazji Taylor-Joy wspomniała, że w szkole była zamykana przez rówieśników w szafkach i spędzała przerwy płacząc w toalecie.

Anya Taylor-Joy przezwyciężyła szkolne traumy dzięki rodzicom

Miałam dużo, dużo szczęścia, że miałam wtedy moich rodziców. W czasach prześladowań w szkole mówili mi, że nie liczy się wygląd, lecz wnętrze człowieka” – opowiadała aktorka w Drew Barrymore Show.

Stresujące doświadczenia i przemoc ze strony szkolnych kolegów sprawiła jednak, że Anya szybko, bo w wieku 16 lat, opuściła szkołę. Od tego momentu chciała skupić się wyłącznie na doskonaleniu swoich umiejętności aktorskich. „Musiałam zwrócić się do miejsca, w którym mogłabym być doceniona i faktycznie mieć coś do zaoferowania, zamiast ciągle zadawać sobie pytanie: ‘Co jest ze mną nie tak i dlaczego tu nie pasuję?’”.

Przełom w karierze Anyi nastąpił chwilę później, ponieważ za sprawą charakterystycznej urody dziewczyna wpadła w oko Sarah Doukas, właścicielce prestiżowej agencji modelek Storm. To ona wiele lat wcześniej odkryła Kate Moss – a później Anyę, która zaczęła robić międzynarodową karierę jako modelka i aktorka. Sławę osiągnęła m.in. dzięki głównej roli w serialu „Gambit królowej”, a także produkcjom takim jak „Menu” i „Emma”. W przyszłym roku premierę będzie miał postapokaliptyczny film akcji z jej udziałem o tytule „Furiosa”, osadzony w uniwersum „Mad Maxa”.