Sprawa: Brad Pitt i Angelina Jolie

Na początku czerwca media obiegła wieść że Angelina Jolie i Brad Pitt staną przed sądem. Powód? Aktor pozwał swoją byłą żonę o celowe zniszczenie reputacji ich wspólnej firmy winiarskiej Château Miraval, którą kupili razem w 2008 roku. A konkretnie: dlatego, że gwiazda sprzedała swoje udziały rosyjskiemu miliarderowi - Jurijowi Szeflerowi (gigantowi alkoholowemu, właścicielowi wódki Stoli), mimo że para uzgodniła, że żadna ze stron nigdy nie pozbędzie się udziałów w rodzinnym biznesie bez zgody drugiej strony. "Jolie dążyła, a następnie sfinalizowała rzekomą sprzedaż w tajemnicy, celowo utrzymując Pitta w niewiedzy i świadomie naruszając prawa kontraktowe aktora" można było przeczytać w oświadczeniu prawników gwiazdora. 

Amber Heard wraca do sądu z Johnnym Deppem? Aktorka złożyła apelację od wyroku o zniesławienie>>

Takie działanie ze strony Jolie miało - zdaniem Pitta - działać na niekorzyść winnicy i zniszczyć jej reputację. Aktor twierdził także publicznie, że była żona nie przyczyniła się do sukcesu rozwoju firmy i stworzenie globalnego biznesu z tego miejsca było tylko i wyłącznie jego zasługą. 

Winnica i posiadłość z ceglanym zamkiem trafiła w ręce dawnego małżeństwa 12 lat temu, a w 2014 roku w prywatnej kaplicy w Château Miraval Jolie i Pitt wzięli ślub. Po rozstaniu 2 lata później obiecali sobie pilnować rodzinnego biznesu, jednak Angelina Jolie zmieniła zdanie. Wspólna inwestycja pary kosztowała 60 milionów dolarów, przy czym udział aktora szacuje się na 36 mln (60%), a aktorki - 24 mln (40%). Brad Pitt złożył sądowy wniosek o odszkodowanie pienieżne oraz unieważnienie transakcji dokonanej przez Jolie. 

Amber Heard wciąż kocha Johnny'ego Deppa? Aktorka udzieliła szokującego wywiadu: "Wiem, że to może być trudne do zrozumienia">>

Sąd odrzucił pozew Pitta, nakazując jego prawnikom udostępnienie dokumentacji Château Miraval nowemu współwłaścicielowi. Po licznych procesach sądowych w USA, Francji i Luksemburgu między eksmałżonkami oraz ich firmami i różnymi partnerami biznesowymi, sprawa się zakończyła na korzyść Angeliny Jolie. "Każdy racjonalny człowiek byłby szczęśliwy, gdyby Stoli [był partnerem w ich biznesie]. Mają najwyższej klasy marketing i dystrybucję. On po prostu nie widzi niczego poza swoją nienawiścią do Jolie" powiedziało amerykańskim serwisom źródło z otoczenia aktorki.

Johnny Depp wspomina swoją byłą żonę w nowej piosence. Rozstanie dekady trwa>>

Nie tylko Amber Heard i Johnny Depp. Te gwiazdy też były w toksycznych związkach, a ich miłość zakończyła się skandalem>>