To jedna z najpopularniejszych aktorek i to od kilku dekad. Angelina Jolie ma na koncie wiele świetnych ról (za udział w "Przerwanej lekcji muzyki" otrzymała Oscara w 2000 roku), od lat udziela się charytatywnie, a także ma gromadkę dzieci. Ale to jej życie uczuciowe rozpala wyobraźnie publiki oraz samych mediów. Z kim Angelina Jolie była w związku?

Angelina Jolie i Jonny Lee Miller

Swojego pierwszego męża aktorka poznała na planie filmu "Hakerzy" (1995 rok). Oboje grali główne role i to sprawiło, że Angelina Jolie i Jonny Lee Miller szybko zbliżyli się do siebie. W marcu 1996 roku powiedzieli sobie oficjalnie "tak" podczas małej uroczystości, na którą zaproszona była matka aktorki oraz najlepszy przyjaciel pana młodego. Panna młoda miała na sobie czarne spodnie i białą koszulę z imieniem pana młodego wypisanym krwią na plecach (Angelina sama stworzyła to "dzieło)...

W rozmowie z The New York Times Jolie przyznała: "Nagle stajesz się czyjąś żoną. I nagle jesteś połową pary. Utraciłam siebie". Rok później para rozstała się, ale rozwód sfinalizowano dopiero w 1999 roku. Mimo tego aktorzy mają świetne stosunki - w 2021 byli widziani razem w restauracji, co więcej, Angelina zapoznała synów ze swoim ekspartnerem.

Angelina Jolie i Jenny Shimizu

Po rozstaniu z Jonnym, Angelina Jolie zaczęła spotykać się z modelką i aktorką Jenny Shimizu. Panie poznały się na planie "Foxfire". Nie wiadomo ile w sumie ich relacja trwała, ale z przerwami ich związek trwał od 1996 do 2000 roku. "Prawdopodobnie wzięłabym ślub z Jenny Shimizu, gdybym nie wyszła za mąż. Zakochałam się w niej w pierwszej sekundzie, kiedy ją zobaczyłam" - ujawniła Amerykanka w rozmowie z magazynem Cosmopolitan w 1997 roku.

"Byłam zaskoczona odkryciem, że czuję to samo do kobiety, co do tej pory czułam do mężczyzn" - powiedziała Angelina w wywiadzie 20/20. Choć niestety ich wspólna historia zakończyła się rozstaniem, panie zakończył związek w przyjaźni. Jenny zaprosiła nawet Jolie na swój ślub z Michelle Harper w 2012 roku.

Angelina Jolie i Billy Bob Thornton

Niedługo po prawomocnym ogłoszeniu rozwodu Angelina Jolie znów wyszła za mąż. W 2000 roku poślubiła w Las Vegas kolejnego aktora, starszego od niej o 20 lat, Billy'ego Boba Thorntona. Ich związek był bardzo gorący i często trafiał na pierwsze strony gazet - wspólne tatuaże, noszenie fiolki z krwią partnera były komentowane przez cały czas trwania ich związku. Co ciekawe, aktorzy poznali się na planie filmu "Zmęczenie materiału", a Thornton był wtedy narzeczonym Laury Dern!

"Gdy byłam poza miastem, mój chłopak się ożenił i nigdy więcej od niego nie słyszałam" - skwitowała to Dern na łamach magazynu Talk.

W 2002 roku Angelina i Billy chcieli razem adoptować Maddoxa, ale kilka miesięcy później doszło do rozstania pary, więc aktorka podjęła decyzję o zostaniu samotną matką. Rozwód sfinalizowano w 2003 roku.

Angelina Jolie i Brad Pitt 

Tą historią żył cały świat i to przez lata! W filmie "Pan i Pani Smith" z 2005 roku grali małżeństwo i okazało się, że uczucie między nimi było prawdziwe. A przecież Pitt był wtedy mężem ulubienicy Ameryki, czyli Jennifer Aniston. Początkowo Amerykanka zaprzeczała relacji z przystojnym aktorem mówiąc w wywiadach: "Mężczyzna, który zdradziłby swoją żonę, nie jest dla mnie atrakcyjny". Jednak nikt w to nie wierzył, a do historii przeszły zdjęcia pary z promocji filmu, gdzie aktorzy stoją obok siebie (nawet się nie dotykają!), a plotki o ich romansie obiegły już całą branżę.

Pod koniec 2005 roku Jolie była już w ciąży, a para oficjalnie potwierdziła swoją relację w 2006 roku. Media określiły ich mianem "Brangelina". Ślub odbył się dopiero w 2014 roku we Francji, a dokładnie w Château Miraval. Para doczekała się trójki biologicznych dzieci (Shiloh, bliźniaków Knox i Vivienne) oraz wspólnie adoptowali Maddoxa, Paxa i Zaharę. Niestety szczęście nie trwało długo od ślubu. Do separacji doszło już w 2016 roku, a rozwód Angeliny i Brada nie należał do spokojnych - na wierzch wyszło sporo mocnych historii, co więcej, Pitt pozwał Jolie za sprzedanie części winnicy, która należała do pary.