Gwiazda jest matką aż szóstki dzieci, a o jej przywiązaniu do nich może świadczyć między innymi fakt, że podczas rozwodu starała się o wyłączne prawo do opieki. Oto najważniejsze informacje na temat dzieci tej znanej aktorki.

Ile Angelina Jolie ma biologicznych dzieci?

Angelina Jolie ma trójkę biologicznych dzieci. Pierwsze z nich, córka o imieniu Shiloh, która urodziła się 27 maja 2006 roku w mieście Swakopmund, w Namibii. Dziś dziewczyna jest nastolatką, czasem pokazuje się w blasku fleszy i stąpa po czerwonym dywanie w towarzystwie sławnej matki. Z wyglądu wyraźnie przypomina  jednak ojca. Podobno w wieku kilku lat poprosiła rodziców, by zwracali się do niej per „John” oraz dobrze się czuła w chłopięcych ubraniach, które już jakiś czas temu zastąpiła sukienkami.

Dwa lata później, 12 lipca 2008 roku, na świat przyszła kolejna dwójka dzieci, tym razem chłopiec i dziewczynka – Vivienne oraz Knox. Co ciekawe, bliźnięta urodziły się w Europie – w Nicei. Dziewczynka swój aktorski debiut przeżyła już jako kilkuletnie dziecko, występując wraz z mamą w filmie „Czarownica”. Możliwe, że pójdzie w ślady swoich rodziców i zwiąże swoją przyszłość z dużym ekranem. Drugie imię – Marcheline, dostała po zmarłej matce Angeliny. Uważa się, że trzynastoletni już dziś Knox jest bardzo przywiązany do ojca, z którym łączą go wspólne zainteresowania, takie jak sport, gry oraz motoryzacja. Nie jest zaskoczeniem, że Knox, podobnie jak jego siostra-bliźniaczka, bardzo przypomina słynnego gwiazdora.

Kto jest ojcem dzieci Angeliny Jolie?

Ojcem całej trójki biologicznych dzieci Angeliny Jolie jest Brad Pitt, który był trzecim mężem aktorki (w latach 2014 – 2019). Para poznała się już w 2005 roku, na planie filmu „Pan i pani Smith”, kiedy Brad był jeszcze żonaty z inną hollywoodzką gwiazdą – Jennifer Aniston. Sugerowany romans Angeliny z Bradem Pittem miał być przyczyną rozwodu gwiazdora z Aniston.

Brad Pitt, Pax, Shiloh i Maddox, 2014 rok.

Ile Angelina Jolie ma adoptowanych dzieci?

Gwiazda adoptowała troje dzieci. Pierwszym z nich był syn, Maddox Chivan. Chłopiec urodził się w Kambodży 5 sierpnia 2001 roku i został adoptowany przez aktorkę w wieku 7 miesięcy, w czasie, kiedy mężem Jolie był amerykański scenarzysta, aktor oraz reżyser, Billy Bob Thornton. Dwudziestojednoletni dziś Maddox studiuje w Korei Południowej. Uważany jest za spokojnego młodzieńca o silnym charakterze. Po rozwodzie rodziców przestał utrzymywać kontakt z przybranym ojcem. Podczas procesu rozwodowego jednoznacznie poparł matkę, miał też oskarżyć Brada Pitta o przemoc, co jednak nie zostało udowodnione przed sądem.

Angelina Jolie i Maddox Chivan Jolie-Pitt, 2021 rok

W 2005 roku Angelina i Brad adoptowali urodzoną w Etiopii Zaharę Marley (ur. 8 stycznia tego samego roku w Auasa). Przez niektóre źródła określana jest jako nieco wycofana i introwertyczna w porównaniu ze swoim przybranym rodzeństwem. Ponoć interesuje się modą i to właśnie z tą branżą wiąże swoją przyszłą karierę. Dziewczyna większość czasu spędza w domu, w towarzystwie ukochanej matki. Ciekawym faktem jest to, że Angelina Jolie została oszukana podczas procesu adopcyjnego w Afryce. Aktorce powiedziano, że matka dziewczynki zmarła na AIDS, a ojciec jest nieznany. Po dwóch latach okazało się, że biologiczna matka Zahary żyje w Etiopii w skrajnym ubóstwie i pragnie spotkać się z córką, a do adopcji oddała ją z powodu biedy i braku odpowiednich warunków, aby wychowywać dziecko. Póki co nie doszło do spotkania, choć minęło kilkanaście lat, odkąd Angelina dowiedziała się o istnieniu i biologicznej matki Zahary. Być może po osiągnięciu pełnoletności dziewczyna sama podejmie decyzję odnośnie spotkania.

Dwa lata po adopcji małej Etiopki, aktorska para zdecydowała się na adoptowanie jeszcze jednego dziecka – tym razem był to trzyletni Wietnamczyk, Pax Thien (ur. 29 listopada 2003). Choć Pax ukończył już 18 lat, wciąż mieszka w rodzinnym domu. Mówi się, że chłopak jest ogromnym wsparciem dla Angeliny, zwłaszcza odkąd z domu wyprowadził się Maddox Chivan. Często pojawia się z matką publicznie, także podczas ważnych dla gwiazdy imprez i gal. Nie oznacza to jednak, że po rozwodzie rodziców Pax poszedł w ślady brata i odizolował się od ojca – wręcz przeciwnie. Chłopak np. publicznie złożył ojcu życzenia urodzinowe za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

Jaką matką jest Angelina Jolie?

Angelina Jolie bardzo chciałaby być dla swoich dzieci taką matką, jaką jej matka była dla niej samej, o czym publicznie wspomniała w jednym z wywiadów. Aktorka bardzo angażuje się w wychowanie swoich dzieci, a macierzyństwo traktuje nie tylko jako najważniejszą z ról w swoim życiu, ale także jako ekscytującą przygodę. Kiedyś w rozmowie z magazynem People gwiazda powiedziała, że każde z jej dzieci to różniący się od pozostałych człowiek, co czyni wychowanie ekscytującym, a zadaniem rodzica jest zrozumienie dzieci oraz wskazywanie im drogi.

Można więc z łatwością zrozumieć, dlaczego z biegiem lat aktorstwo zaczęło schodzić dla gwiazdy na dalszy plan, a swoją energię oraz zaangażowanie gwiazda skierowała właśnie na wychowanie swoich pociech, które, jak twierdzi „uzdrawiają ją swoją dobrocią”. Mimo wszystko przyznaje, że nie uważa się za matkę idealną i jest krytyczna wobec swoich błędów w wychowaniu. O tym, jak doskonale czuje się będąc rodzicem, można było przekonać się nawet oglądając aktorkę w filmie „Oszukana” z 2008 roku, gdzie Angelina Jolie wcieliła się w rolę matki, kobiety zdeterminowanej, aby odnaleźć zaginionego syna. Za tę rolę aktorka po raz drugi została nominowana do Oscara. Według niektórych gwiazda jest jedną z najbardziej zaangażowanych w wychowanie dzieci matek w całym Hollywood.