Amber Heard odwołuje się od wyroku „procesu dekady”

Amber Heard nie może pogodzić się z przegraną w „procesie dekady”. Aktorka złożyła już wniosek o odrzucenie niewygodnego dla niej wyroku. Jak podają zagraniczne źródła, prawnicy Amber twierdzą, że ogłoszony wyrok nie był poparty dowodami przedstawionymi podczas procesu, lecz zwyciężyła popularność Deppa. Podobne stwierdzenie powtarzała już wcześniej sama Heard oraz jej prawniczka - Elaine Bredehoft. Kobiety udzieliły dwóch, różnych wywiadów, w których podkreślały, że decyzja sądu jest druzgocząca, ponieważ przedstawiły one szereg mocnych dowód, które nie zostały wzięte pod uwagę, przy ogłaszaniu wyroku, podczas gdy dowody Deppa miały być bardzo słabe. Adwokaci Amber twierdzą, że kariera aktora wylądowała w martwym punkcie, szczególnie, jeśli chodzi o "Piratów z Karaibów", już przed opublikowaniem przez Heard artykułu w grudniu 2018 roku.

„Proces dekady” nieważny?

Jak się teraz okazuje sprawa ma być dużo poważniejsza, ponieważ zespół aktorki miał doszukać się błędów podczas procesu. Prawnicy kobiety uważają, że jeden z przysięgłych dopuścił się kłamstwa i podszywał się pod innego członka ławy. Według dokumentów mężczyzna miał się urodzić w 1945 roku, jednak zespół Amber twierdzi, że odnaleziony przez nich oszust, urodził się w 1970 roku. W rezultacie chcą, aby sąd zbadał sprawę. Jeśli okaże się, że mężczyzna błędnie trafił do ławy przysięgłych, to wówczas sprawa rozpocznie się od nowa. Zespół gwiazdora „Piratów z Karaibów” nie wydaje się przejmować próbami podważenia wyroku przez prawników Heard. Adwokat Johnny'ego Deppa, Ben Chew określił wniosek złożony przez zespół aktorki, jako „to, czego się spodziewaliśmy, tylko jest dłuższy, nie bardziej merytoryczny”.

Czeka nas kolejny proces Heard-Depp?

W celu ostatecznego rozwiązania sporu pomiędzy eksmałżonkami, prawnicy obu zespołów od miesiąca prowadzili negocjacje. Jak można się domyślić, nie udało im się wypracować wspólnej decyzji, a złożony przez zespół Heard wniosek, sugeruje że czeka ich jeszcze długi proces apelacyjny. Czy on także odbędzie się przy obecności kamer? Tego nie wiadomo. Wszystko zależy od decyzji sądu, który rozpatrzy wniosek Heard w najbliższym czasie.