Po wielu miesiącach spekulacji i przepychanek Elon Musk sfinalizował zakup Twittera. Kiedy tylko 100% akcji znalazło się w jego rękach, rozesłał wypowiedzenia do menadżerów wysokiego szczebla i zapowiedział kolejne zwolnienia grupowe. Ekscentryczny przedsiębiorca sugeruje, że pracę straci nawet 75% załogi. Efektem sprzedaży największej platformy mikroblogowej jest nie tylko uszczuplenie zespołu pracowników, ale także znaczny spadek liczby jej użytkowników. Firma Bot Sentinel zajmująca się analizą danych właśnie upubliczniła najnowsze raporty. Dokumenty wskazują, że w ostatnim tygodniu z tweetowania zrezygnowało niemal milion osób. Dokładnie chodzi o 887 tysięcy internautów, którzy dezaktywowali swoje konta i 497 tysięcy profili zawieszonych przez Twittera. W gronie zaniepokojonych zmianą kierownictwa znalazło się wiele sław, w tym Amber Heard. Aktorka w przeszłości była uwikłana w romantyczną relację z prezesem Tesli.

Amber Heard usuwa konto na Twitterze. Serwis należący do Elona Muska mogło opuścić już ponad milion użytkowników

Amber Heard nie usunęła swojego konta na Twitterze nawet po wybuchu skandalu dotyczącego jej małżeństwa. Aktorka przez długi czas zmagała się z hejtem, a prześmiewcze nagrania z jej udziałem szybko osiągały status virali. Mimo to nie zaprzestała korzystania z mediów społecznościowych, choć zachowywała milczenie i unikała publikowania kolejnych postów. Teraz, zaledwie kilka dni po przejęciu firmy przez byłego partnera, zdecydowała się na dezaktywację konta. Profil @realamberheard rzeczywiście nie jest już widoczny w serwisie. Na stronie pojawia się komunikat: „To konto nie istnieje. Wyszukaj coś innego”. Fani nadal mogą śledzić ją na Instagramie, gdzie zebrała ponad 5 milionów obserwatorów. Ostatni post został udostępniony 1 czerwca tego roku. Dotyczy rozstrzygnięcia głośnego procesu.

Amber Heard i Elon Musk randkowali w 2016 roku. Para zaczęła spotykać się zaraz po rozpadzie związku aktorki z Johnnym Deppem. Romans trwał zaledwie rok ze względu na napięte grafiki obu stron. Po rozstaniu miliarder udzielił wywiadu magazynowi Rolling Stone, w którym wyznał, że „był szaleńczo zakochany, dlatego obecnie bardzo cierpi”.

Czy Heard nie zważała na dawną zażyłość i odeszła z Twittera ze względu na kontrowersyjny sposób zarządzania? Analitycy firmy Bot Sentinel twierdzą, że statystyki w dużej mierze odzwierciedlają „negatywne podejście do zmian proponowanych przez nowego właściciela”. W ostatnim tygodniu wyszukiwania hasła „jak usunąć Twittera” miały być popularniejsze o ponad 500% w porównaniu do poprzedzającego okresu.