Pamiętacie słynną „revenge dress” Lady Di? Kiedy książę Karol spowiadał się z romansu w publicznej telewizji, Diana wystąpiła na gali charytatywnej w odważnej kreacji z głębokim dekoltem. Stylizacja została okrzyknięta „sukienką zemsty” i wzorem do naśladowania dla wszystkich tych, którzy chcą stylowo odegrać się na swoich eks. Jednym wystarczy taka forma rewanżu. Inni, zamiast strojem, wolą wyrazić swoje uczucia słowami. A nawet całą książką. 

„Książki zemsty” nie są niczym nowym w świecie show-biznesu. Swego czasu na rynku ukazała się pozycja autorstwa Sadie Frost – pierwszej żony Jude'a Law. Aktor domagał się od byłej partnerki usunięcia niektórych fragmentów dotyczących ich relacji oraz zdjęć przedstawiających dzieci pary. Na podobny krok zdecydowała się Emma Forrest, przez lata związana z Colinem Farrellem. W swojej powieści nie nazywa go co prawda po imieniu, ale czytelnicy nie mieli wątpliwości, kim w rzeczywistości jest opisywany przez nią mężczyzna. Teraz do grona popularnych pisarek dołączyć może nie kto inny jak Amber Heard.

Amber Heard napisze szczerą książkę o związku z Johnnym Deppem?

W brytyjskiej prasie pojawiły się informacje o możliwym literackim debiucie Heard. Według plotek ma to być książka autobiograficzna. Jej fabuła ma skupiać się na nieszczęśliwym małżeństwie i głośnym procesie, jaki śledziliśmy zaledwie kilka tygodni temu. Oznacza to, że jednym z głównych bohaterów książki byłby Johnny Depp. Magazyn „OK!” zacytował osobę z bliskiego otoczenia Amber:

Uważa, że jej kariera w Hollywood jest skończona. Obecnie prowadzi rozmowy [w sprawie książki] i jest bardzo podekscytowana. Na tym etapie nie ma nic do stracenia i chce opowiedzieć wszystko.

Umowa wydawnicza mogłaby opiewać na wielomilionową sumę, co z pewnością ułatwiłoby aktorce spłatę zobowiązań wynikających z zarządzeń sądu. Z ewentualną publikacją związane jest niestety ryzyko kolejnych pozwów. Dror Bikel, prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym, w rozmowie z „OK!” przyznał, że doradcy Deepa będą uważnie obserwować każdy ruch jego byłej żony. „Jeśli przekroczy granicę, co jest prawdopodobne, nie ma wątpliwości, że zostanie uderzona kolejnym pozwem i trafi z powrotem do sądu”.

Amber Heard zdaje sobie sprawę z ryzyka. W wywiadzie dla stacji NBC przyznała, że przeraża ją wizja ponownej sądowej potyczki. „Wydaje mi się, że właśnie temu służy pozew o zniesławienie. Ma odebrać ci głos” – powiedziała przed kamerami. Przedstawiciele aktorki nie potwierdzili jeszcze medialnych doniesień.