Po zakończeniu „procesu dekady” wiele mówiło się o potencjalnym kontrakcie wydawniczym Amber Heard. Anonimowe źródła twierdziły, że 37-latka nie widzi szans na rychły powrót na wielki ekran i zamiast tego zamierza zaszyć się w domowym gabinecie i przelać na papier historię nieudanego małżeństwa z Johnnym Deppem. Na razie na półkach księgarń próżno szukać opasłego tomu z nazwiskiem aktorki. Plotki były jednak wielce prawdopodobne, jeśli weźmiemy pod uwagę piętrzące się na sklepowych stoiskach biografie pióra gwiazd kina i muzyki. Tylko w ostatnich miesiącach szum wywołali książę Harry i Matthew Perry. Pierwszy zasłynął oskarżeniami wysuwanymi przeciwko porywczemu bratu i wspomnieniami zapachu zmarłej Lady Di. Drugi oburzył opinię publiczną wzmiankami o Keanu Reevesie. Pasjonaci sądowych potyczek na razie muszą zadowolić się serialem Netfliksa „Depp kontra Heard”. Wygląda na to, że Amber nadal wiedzie spokojne życie w Hiszpanii i nie zamierza zostać bestsellerową autorką. Swoje trzy grosze wtrąciła za to do nadchodzącej biografii Elona Muska.

Amber Heard i Elon Musk szczerze o romansie sprzed lat. Ich miłość była pełna wzlotów i upadków

Pisarz Walter Isaacson nie bez powodu zwrócił się do aktorki po komentarz. Amber Heard i Elon Musk byli w burzliwej relacji na przełomie 2017 i 2018 roku, czyli w trakcie rozwodowej przeprawy z hollywoodzkim gwiazdorem. Romans potwierdzili oficjalnie w kwietniu 2017 roku. Po kilku miesiącach rozstali się, przekonując, że nadal żywią do siebie jedynie pozytywne uczucia. Fragmenty książki rzucają nieco więcej światła na stosunki dawnych zakochanych. Portal People opublikował pierwsze cytaty. Czego się z nich dowiadujemy?

Amber miała wpaść Elonowi w oko już w 2013 roku, kiedy zobaczył ją w filmie „Maczeta zabija”. Następnie gwiazda dostała zaproszenie na wizytę w siedzibie SpaceX. „Myślę, że można mnie nazwać geekiem jak na kogoś, kogo można też określić mianem gorącej laski” – stwierdziła Heard na łamach książki. Później biznesman odwiedził nową znajomą na planie „Aquamana”. Aktorka zaskoczyła go kostiumem Mercy z gry „Overwatch”, do której jego zdaniem jest łudząco podobna. Prezes X potwierdził tę pogłoskę za pośrednictwem swojego serwisu społecznościowego: 

Nie zabrakło też informacji o związkowych problemach. Isaacson napisał o gwałtownej kłótni, do jakiej doszło podczas wspólnego urlopu w Ameryce Południowej w grudniu 2017 roku. Amber przyznała, że doszło między nimi do różnicy zdań, ale jednocześnie udostępniła biografowi zdjęcia z pamiętnego wieczoru. Para miała wymieniać na nich noworoczne pocałunki. Nie ulega więc wątpliwości, że romantyczne momenty przeplatały się z wybuchami złości. „To było brutalne” – opisuje romans technologiczny potentat. Gwiazda podkreśla, że wciąż „bardzo mocno” kocha swojego eks i dodaje: „Elon kocha ogień, który czasami go parzy”.

Głos zabrał też brat bogacza. Stwierdził, że jest niezmiernie smutnym, że właściciel Tesli „traci głowę dla kobiet, które są dla niego naprawdę podłe”. „Bez wątpienia są piękne, ale mają bardzo ciemną stronę i Elon wie, że są toksyczne” – tłumaczy. Isaacson dopytał bohatera swojej książki, dlaczego dokonuje złych wyborów.

„Ponieważ w miłości jestem głupcem. Często nim jestem, ale w sprawach uczciowych szczególnie” – objaśnił ze śmiechem.