Zaledwie kilka godzin temu podano, że Lana Condor, aktorka znana z hitu Netflix "Do wszystkich chłopców, których kochałam" zagra z Cole'm Sprouse'm ("Riverdale") w filmie o miłości wyprodukowanym przez HBO. To nie jedyny tytuł z tego gatunku, na który czekają widzowie. Netflix niedawno zlecił prace do "Along for the Ride". Co wiemy o tej produkcji?

"Along for the Ride" - nowa komedia romantyczna od Netflix. Poznaj fabułę filmu

To kolejna adaptacja bestsellerowej powieści, tym razem autorstwa Sarah Dessen. Co ciekawe, nie jest to żadna nowość. Netflix wziął się za to dzieło z gatunku "literatura młodzieżowa", choć od pierwszego wydania minęło już prawie 12 lat. W oficjalnym opisie książki możemy przeczytać:

"Auden cierpi na bezsenność. Minęło tak dużo czasu, odkąd udało jej się przespać całą noc. Wszystko przez rozwód rodziców i długotrwałą presję bycia idealną córeczką mamy. Teraz ma szansę spędzić beztroskie lato ze swoim tatą i jego nową rodziną w uroczym miasteczku nad morzem. Tylko czy długie letnie noce wystarczą, by nadrobić stracony czas?

Przez większość życia Auden starała się sprostać oczekiwaniom swojej apodyktycznej matki. Szalone imprezy, randki, spotkania z przyjaciółmi, a nawet jazda na rowerze – wszystko to działo się poza nią! Nastolatka wreszcie może jednak zacząć żyć normalnie. Dzięki nowej pracy w butiku otwiera się przed nią dziewczyński świat pełen rozmów, przyjaźni i zaufania. Poznaje też Eliego, intrygującego samotnika i towarzysza bezsenności, który staje się jej przewodnikiem po nocnym świecie miasta. Razem zapuszczają się w nieznane rejony i odkrywają siebie."

Sarah Dessen ma na swoim koncie aż 15 książek dla młodzieży, które parokrotnie zostały docenione przez American Library Association. Może to was zaskoczyć, historia przedstawiona w "Along for the Ride" jest luźno inspirowana macierzyństwem pisarki, która wtedy cierpiała na bezsenność. "Ten pomysł przyszedł mi do głowy około trzech miesięcy po narodzinach córki (...) Nie spałam w ogóle, bo karmiłam dziecko, a gdy próbowałam zasnąć zaczęłam myśleć o nocy i o tym, jak może wydawać się taka długa lub krótka, w zależności od tego, co czeka na ciebie rano. Wyjrzałam przez okno o trzeciej lub czwartej nad ranem (...) widziałam światła w oddali i zastanawiałam się, kto jeszcze nie spał i dlaczego. W nocy istniał cały inny świat, którego byłam całkowicie nieświadoma. To sprawiło, że zaczęłam myśleć o ludziach, którzy zdecydowali się w nim 'zamieszkać' i jak się tam znaleźli. Tak zaczęła się historia Auden" - przyznała Dessen.

"Along for the Ride" na Netflix. Obsada i twórcy

Pod koniec kwietnia oficjalnie podano, że ta powieść młodzieżowa trafi do bibliotek Netflixa, a za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna będzie Sofia Alvarez, scenarzystka "Do wszystkich chłopców, których kochałam" i "Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham". Czyżby szykowałby się murowany hit? Wiele na to wskazuje, zwłaszcza gdy poznacie obsadę. 

W rolach głównych zobaczymy jeszcze nieznanych szerszej publiczności aktorów, a mianowicie Emmę Pasarow ("Am I OK?") i Belmonta Cameliego ("Saved by the Bell"). Angaż do tego projektu otrzymali także Kate Bosworth, Andie MacDowell, Dermot Mulroney oraz Laura Kariuki, Genevieve Hannelius, Samia Finnerty, Paul Karmiyran, Marcus Scribner i Ricardo Hurtado.

"Along for the Ride": zwiastun i data premiery na Netflix

Zdjęcia do "Along for the Ride" zaczęły się już kwietniu, a na plan filmowy wybrano Północną Karolinę, a dokładnie okolice Carolina Beach. Potem ekipa przeniesie się do Wilmington i Oak Island. Niestety data premiery nie jest jeszcze znana, ale patrząc na to, że dopiero niedawno zaczęły się zdjęcia, to na film będziemy musieli poczekać na pewno z rok. Być może producenci ulitują się nad nami i wypuszczą zwiastun (albo chociaż teaser!) za kilka miesięcy. 

Czekamy niecierpliwie na "Along for the Ride".