Stellan Skarsgård urodził się w Göteborgu, który od hollywoodzkich wzgórz dzieli 8800 kilometrów. Znacznie bliżej jest za to do Danii, gdzie karierę reżyserką zaczynał Lars von Trier. Występ w nagradzanym dramacie „Przełamując fale” zapewnił szwedzkiemu aktorowi uznanie za oceanem i otworzył drzwi do największych wytwórni. Między zdjęciami do „Buntownika z wyboru”, „Dziewczyny z tatuażem” i „Piratów z Karaibów” powitał na świecie ośmioro dzieci. Jego jedyna córka została modelką, a aż czterech synów poszło w ślady ojca. Dzięki rozpoznawalnemu nazwisku nie musieli długo czekać na ekranowy debiut. 46-letni dziś Alexander Skarsgård po raz pierwszy na planie filmowym pojawił się jako ośmiolatek. Dziś najbardziej znany jest z ról w serialach „Czysta krew”, „Sukcesja” i „Wielkie kłamstewka”. Ta ostatnia przyniosła mu triumfy na gali wręczenia Złotych Globów i Emmy. Sławnemu ojcu zawdzięcza nie tylko zainteresowanie aktorstwem, ale także… chęć posiadania licznej rodziny. „Chciałbym pokonać mojego tatę” – powiedział w rozmowie z Chelsea Handler. „On ma ośmioro dzieci, więc lepiej zabiorę się do roboty”. Wygląda na to, że gwiazdor zaczął już spełniać marzenie o gromadce potomków.

Alexander Skarsgård po raz pierwszy został ojcem! 46-letni aktor nareszcie potwierdził nowinę, o której fani mówili od miesięcy

Plotki o pierwszym dziecku aktora trafiły do sieci w listopadzie zeszłego roku. Alexander Skarsgård został przyłapany w towarzystwie swojej dziewczyny Tuvy Novotny na wieczornym spacerze po Nowym Jorku. 43-letnia szwedzka aktorka, którą możecie pamiętać między innymi z „Anihilacji” czy „Jedz, módl się, kochaj”, pchała przed sobą dziecięcy wózek, podczas gdy jej parter trzymał w ramionach opatulone niemowlę. Mimo udostępnianych w mediach społecznościowych zdjęć para konsekwentnie zachowywała milczenie. Gwiazdorski duet ceni prywatność na tyle, że do tej pory nie skomentowali nawet swojej relacji.

Po oficjalnej premierze czwartego sezonu „Sukcesji” nikt nie ma już jednak wątpliwości, że zakochani rzeczywiście wychowują wspólnie dziecko. Kiedy dziennikarka Entertainment Tonight pogratulowała aktorowi założenia rodziny, ten nie zaprzeczył plotkom, ale odpowiedział z uśmiechem: „Bardzo dziękuję”. Następnie zaprezentował pluszową maskotkę, jaką na czerwonym dywanie wręczyła mu grupa fanów. Przyłączamy się do gratulacji!