Alexander Skarsgård: symbol męskości vs kariera w Hollywood

Przystojny aktor zwrócił ostatnio uwagę w wywiadzie dla The Sunday Times, że bycie symbolem seksu i archetypem męstwa, niekoniecznie pomaga w rozwoju kariery zawodowej. Postrzeganie aktora wyłącznie w ramach jego fizyczności przyczyniło się do tego, że proponowane mu role były stricte związane z jego ciałem. Na dodatek, Alexander Skarsgård jest sześciokrotnym laureatem plebiscytu na najseksowniejszego Szweda. Podkreśla, że miało to negatywny skutek na propozycje filmowe, które dostawał w początkowych latach swojej kariery.

„Tak naprawdę nie wiem, czy to był powód, dla którego nie dostawałem ról” – powiedział Skarsgård.-  „Zaczynając w Szwecji,  faktycznie miało to znaczenie, że byłem wysokim i blondynem. Ale większość ludzi tutaj jest wysoka i blond. Mimo to już po pierwszej pracy byłem na głupiej „ liście najseksowniejszych aktorów” i później ludzie nie traktowali mnie poważnie.”

Skarsgård dodał: „Jeśli chcesz poważnej roli, ale zostałeś zakwalifikowany jako 'koleś, bez koszuli', istnieje znikoma szansa na dostanie tych ofert”. 

Alexander Skarsgård: kariera 

Alexander pochodzi z aktorskiej rodziny, zarówno jego ojca, jak i brata, można było zobaczyć w światowych produkcjach. Stellan Skarsgård zagrał między innymi w takich hitach jak „Piraci z Karaibów”, „Mama Mia” czy ostatnio w „Diunie”. Natomiast jego bratu Billowi Skarsgårdowi, sławę przyniosła rola w horrorze „To”. Kariera Alexandra toczyła się początkowo dosyć powoli. Aktor przez ponad dekadę grał niemal wyłącznie w szwedzkich produkcjach z wyjątkiem komedii „Zoolander” Bena Stillera w 2001 roku. Zwrotem akcji w jego życiu była rola Erika Northmana w produkcji HBO „Czysta Krew”. Aktor wcielił się tam w seksownego i groźnego wampira, którego dodatkowe zdolności paranormalne sprawiały, że żadna kobieta nie była w stanie mu się oprzeć. 

mat. prasowe/ imdb.com

Alexander Skarsgård w filmie "The Northman"

W kwietniu odbędzie się premiera "The Northman", gdzie aktor wcieli się w postać głównego bohatera, księcia Wikingów. W filmie wystąpią również Nicole Kidman, Ethan Hawke czy sławna z serialu "Gambit Królowej", Anya Taylor-Joy. Pierwsze plakaty promujące produkcję sugerują, że w produkcji ponownie będziemy mogli podziwiać muskularne ciało Skarsgårda. Twórca „The Northman” Robert Eggers, tak skomentował przygotowania Alexandra do roli:

„Dyscyplina, jaką Alex włożył w tę rolę, jest szalona. Zmienił swoje ciało bardziej niż w 'Tarzanie'".