Chociaż Messenger jest wyjątkowo popularnym komunikatorem, a jego obsługa wydaje się dość intuicyjna, to nie wszystkie funkcje aplikacji mogą być ci znane. Nie dziwi więc to, że niektórzy zastanawiają się, czy można ukryć aktywność na Messengerze.

Jak to zrobić? Jak sprawić, aby nikt nie mógł kontrolować, kiedy ostatnio byliśmy dostępni? Warto zorientować się w ustawieniach i funkcjach, jakie oferuje ten popularny komunikator. Dzięki temu korzystanie z niego może okazać się jeszcze wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Cofanie wiadomości na Messengerze, wyłączanie powiadomień i szereg innych udogodnień ułatwią ci posługiwanie się aplikacją.

Jak działa aktywność na Messengerze?

Aplikacja Messenger jest połączona z Facebookiem – dzięki temu na naszej liście kontaktów możemy znaleźć wszystkich znajomych z Facebooka, co znacznie usprawnia komunikowanie się. W końcu nie potrzebujemy czyjegoś numeru telefonu, aby wykonać połączenie czy wysłać wiadomość.

Gdy spojrzymy na listę wszystkich kontaktów, możemy zauważyć, że obok niektórych zdjęć profilowych wyświetlane są niewielkie zielone kółeczka – to informacja, że dany użytkownik jest zalogowany i obecnie korzysta z aplikacji. Co więcej, Messenger informuje także o tym, kiedy ostatnio byłaś dostępna – przedstawia liczbę minut czy godzin, które upłynęły od twojego ostatniego zalogowania się.

Jednak, zdarza się, że pomimo statusu „aktywny teraz” dany użytkownik wcale nie jest dostępny. Dzieje się tak z wielu powodów – zwraca się uwagę na to, że aplikacja działa także w tle, co może być przyczyną błędów. Statusy aktywności na Messengerze nie zawsze są w stu procentach wiarygodne.

Czemu na Messengerze nie pokazuje aktywności?

Dlaczego nie widać aktywności znajomego na Messengerze? Możemy wskazać kilka powodów, dla których nie wyświetla ci się informacja, czy twoi znajomi są dostępni.

 • Wylogowanie. Przy zdjęciu profilowym wylogowanego użytkownika może zniknąć status aktywności. Jednak, co istotne, nie wystarczy, że wylogujesz się z komunikatora Messenger – konieczne będzie wylogowanie się z Facebooka. Jak to zrobić?
 1. Otwórz aplikację Facebook.
 2. Wejdź w ustawienia konta.
 3. Przejdź do „Bezpieczeństwo i logowanie”, a następnie „Miejsca logowania”.
 4. Kliknij przycisk „Wyloguj”.
 • Blokada. Nie zobaczysz statusu aktywności osoby, którą zablokowałaś. Co więcej – nie sprawdzisz także aktywności osoby, która do zablokowanych kontaktów dodała ciebie.
 • Wyłączenie statusu aktywności. To najczęstszy i najbardziej powszechny powód. Wystarczy, że ktoś wyłączy widoczność swojej aktywności, aby wszystkie jego kontakty straciły dostęp do informacji o tym, czy dany użytkownik korzysta w danym momencie z aplikacji.

Jak wyłączyć aktywność na Messengerze?

Wyłączenie swojej aktywności na Messengerze może być kuszące z kilku powodów. Nie chcesz, aby wszyscy widzieli, jak często i w jakich godzinach używasz aplikacji? Wystarczy kilka ruchów, aby po prostu wyłączyć tę opcję.

Jak ukryć aktywność na Messengerze? Instrukcja

 1. Wejdź do aplikacji Messenger.
 2. Kliknij na miniaturkę swojego zdjęcia profilowego – znajduje się w lewym górnym rogu ekranu. W ten sposób przejdziesz do ustawień swojego konta.
 3. Kliknij zakładkę „Status aktywności”.
 4. Znajdź ustawienie „Informuj o swojej aktywności” i wyłącz tę możliwość.
 5. Nie zapomnij potwierdzić i zapisać ustawień.

Jednak, co istotne, wraz z wyłączeniem tej funkcji tracisz możliwość sprawdzenia aktywności swoich kontaktów. Od tej pory nie będziesz mogła sprawdzić, czy twoi znajomi są dostępni – wyłączenie dostępu działa w dwie strony. Jednak, w każdej chwili możesz na nowo włączyć tę opcję.

Jak sprawdzić aktywność na Messengerze?

Jak sprawdzić czyjąś aktywność na Messengerze? Oczywiście, zwykle jest to banalnie proste. Wystarczy odnaleźć interesującą nas osobę wśród listy kontaktów i zobaczyć, czy obok jej profilowego wyświetla się zielona kropka.

Jednak, jeśli nie ma ani zielonej kropki, ani informacji o tym, kiedy dany użytkownik ostatnio był aktywny, może to być sygnał, że aktywność została wyłączona. Wówczas sprawdzenie, kiedy ostatni raz ktoś się logował, nie będzie możliwe.

Ta informacja może rozczarować osoby, którym zależy na kontrolowaniu, np. kiedy ich partner lub partnerka ostatnio się logowali. Nie ma na to sposobu – wyłączenie statusu sprawi, że dla innych użytkowników ta informacja jest niedostępna. Nie trać energii na próby sprawdzania bliskich – spróbuj z nimi porozmawiać. Jeśli coś cię niepokoi, jeśli zachowanie partnera wzbudza podejrzenia… zdecyduj się na rozmowę.

Aktywność na Messengerze – najczęstsze pytania

Wyłączona aktywność na Messengerze nie jest jedyną kwestią, która może wzbudzać wątpliwości. Użytkownicy często zastanawiają się nad tym, jak dokładnie działają powiadomienia o aktywności.

Czy, gdy ktoś jest aktywny na Messengerze, to znaczy, że z kimś pisze?

Wbrew pozorom, nie trzeba wysyłać wiadomości, aby Messenger wyświetlał, ze jesteś dostępnym użytkownikiem. Wystarczy, że używasz aplikacji – jeśli otworzysz aplikację i wyłącznie odczytasz wiadomość, twój status aktywności się zmieni.

Dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na Messenger?

Niezmienne „aktywny” status posiadają konta, które korzystają z Facebook bot – to program, który umożliwia wysyłanie automatycznych odpowiedzi. Decydują się na niego przede wszystkim właściciele kont firmowych. Boty są zalogowane non stop, dlatego wydaje się, że konto jest zawsze aktywne.

Czy jak jestem na Facebooku, to widać mnie na Messengerze?

W Centrum Pomocy Messengera można przeczytać, że wyłączenie statusu aktywności na Messengerze nie sprawi, że aktywność nie będzie wyświetlana na Facebooku. Aby więc mieć pewność, że twoja aktywność zniknęła, warto wyłączyć ją w obu miejscach.

Kiedy znika zielona kropka na Messengerze?

Po zamknięciu komunikatora lub wylogowania się z konta zielona kropka może wyświetlać się jeszcze przez 3 minuty. Nie zniknie natychmiast.