Legenda mówi, że Malediwy powstały z gwiazd, które spadły prosto z nieba do Oceanu Indyjskiego.

1. Egzotyczne, niezamieszkałe przez ludzi wyspy 

Znaczna większość z ponad tysiąca wysp jest bezludna, zamieszkanych jest niecałe 200 - wszystkie są bajkowe. Otoczone laguną i pierścieniami miękkiego, białego piasku wyspy to prawdziwy raj dla osób szukających spokoju i harmonii. Niestety, żeby je móc odkryć w tym nienaruszonym stanie trzeba się spieszyć. Szacuje się, że za ok. 20 lat część z malediwskich wysp zniknie z powierzchni ziemi. 

2. Najpiękniejsze plaże na świecie 

Ilość zdjęć oznaczonych hashtagiem Malediwy na Instagramie to nie przypadek. Te wyspy szczycą się jednymi z najpiękniejszych plaż na świcie. Drobny biały piasek w połączeniu z przejrzystą i turkusowoniebieską wodą, tworzy rajskie plaże, idealne na relaks z książką czy jogę. Blisko wielu plaż znajdują się też rafy koralowe, dzięki którym nurkowanie i snurkowanie w tym miejscu to niesamowite przeżycie. 

3. Krystalicznie czysta woda

Korale, tropikalne ryby, rekiny, żółwie, płaszczki - cały ten podwodny świat odkrywa przed turystami krystalicznie czysta woda Oceanu Indyjskiego. Malediwy słyną z profesjonalnych szkół nurkowych, nowoczesnego sprzętu oraz bardzo ciepłej wody – to doskonałe miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników nurkowania. Najlepsze warunki do uprawiania tego sportu panują wokół atoli Ari i Addu.

4. Bogata, kultywowana tradycja 

Wymieniając 7 powodów, dla których warto odwiedzić Malediwy nie możemy pominąć bogatej tradycji tych wysp. Kulturalną atrakcją pobytu na Malediwach są pokazy tradycyjnego tańca i gry na bębnach, zwany bodu beru, co w języku malediwskim oznacza „wielki bęben”. Pokazy te zazwyczaj odbywają się wieczorami w lokalnych barach, czasami również w resortach w ramach lokalnej nocy kultury.

5. Egzotyczna, pełna smaków kuchnia 

Wakacje na Malediwach to raj także dla miłośników egzotycznych kuchni i nowych smaków. Na kuchnię Malediwów składają się wpływy arabskie, indyjskie i afrykańskie. Najpopularniejsze są dania wegetariańskie i rybne, których podstawowym składnikiem jest ryż, doprawiony aromatycznymi przyprawami, m.in. curry. Popularny jest tuńczyk, z którego powstaje wiele potraw, m.in.  mas riha czyli podawany w kawałkach tuńczyk,w sosie z liści curry, cebuli, pasty chili, czosnku i mleczka kokosowego. Kulhiboakibaa to pikantne ciasto rybne z przyprawami i mleczkiem kokosowym. Jednym z najpopularniejszych dań na Malediwach jest garudhiya, czyli przygotowywany na bazie tuńczyka bulion. Warto spróbować również theluli babukeyo. Są to pieczone chipsy z owoców drzewa chlebowego. Ze słodkich potraw hitem są  huni folhi – naleśnik z nadzieniem kokosowym i dhonkeyo kajuru – smażone ciasto bananowe.

6. Loty awionetkami nad oceanem 

Podczas pobytu na Malediwach warto także spróbować lotu awionetką nad atolami - niesamowitych widoków, które będziecie podziwiać dzięki tym małym samolotom, nie zapomnicie nigdy. Awionetki to jednak nie wszystko! Niesamowitym przeżyciem są także loty wodnosamolotem, popularnym środkiem komunikacji, dzięki któremu można dotrzeć do każdego zakątka kraju.