Kształty paznokci, które są teraz najbardziej na czasie, to migdałki, „trumienki” (zwane też ballerina) i paznokcie w ostro zakończony szpic. Nie brakuje jednak instagramerek i manicurzystek, które wierne są klasycznej, okrągłe płytce i zaokrąglonemu kwadratowi. Jaki kształt wybrać? Wszystko zależy od twoich upodobań, ale decydując się na określony wariant weź też pod uwagę długość swoich palców.

Kształty paznokci: owalne

Najbardziej klasyczne i uniwersalne są paznokcie o owalnym kształcie – nigdy nie wychodzą z mody. Dobrze wyglądają praktycznie na każdej dłoni.

Jak je uzyskać? Wystarczy, że spiłujesz paznokcie na taki sam kształt, jak opuszek twojego palca. Pamiętaj, żeby piłować tylko w jednym kierunku, w przeciwnym razie płytka może się rozdwajać. Zadbaj też o to, żeby oprzeć palce np. o blat stołu (nigdy nie piłuj w powietrzu).

Zobacz też: Kosmetyki, które dają modny"healthy glow" na twarzy

Kształty paznokci: migdałki

To hit ostatnich sezonów. Są długie, zwężają się ku końcowi, a wieńczy je zaokrąglony szpic - tym samym przypominają kształtem migdał. To świetna opcja dla ciebie, jeśli chcesz optycznie wydłużyć palce. Migdałki są też bardzo klasyczne i nieco retro – idealnie wpisują się w stylizacje w klimacie lat 80. i 90.

Jak je uzyskać? Wyznacz środek paznokcia, następnie spiłuj jego boki pod kątem ok. 45 stopni (na skos). Na koniec zaokrąglij czubek.

Czytaj też: Jak wzmocnić paznokcie? Domowe sposoby i preparaty

Kształty paznokci: „trumienki”

Czasem nazywa je się też „balerina” i „coffin nails” i charakteryzują się lekko zwężonym, spiłowanym na prosto czubkiem. Ten kształt robi furorę na Instagramie, a jego fanką jest Kylie Jenner. Najmłodsza z sióstr ma swojego ulubionego manicurzystę, Chauna P., który specjalizuje się w wykonywaniu paznokci właśnie o tym kształcie. Zajrzyjcie koniecznie na instagram Chauna - @chaunlegend, gdzie znajdziecie więcej inspiracji.

Jak je uzyskać? Coffin nails trudno uzyskać na naturalnej płytce, zwłaszcza jeśli chcesz wybrać bardziej ekstremalny wariant w stylu Kylie (Jennerka zwykle nosi paznokcie akrylowe). Możesz jednak spróbować. Nadaj im najpierw spiczasty kształt zwężający się ku górze, a następnie spiłuj końcówkę pod kątem prostym.

Do piłowania paznokci używaj pilników szklanych lub papierowych, które nie rozdwajają płytki. Metalowe mogą ją poszarpać i osłabić.

Kształty paznokci: zaokrąglone kwadraty

Są najbardziej minimalistyczne i eleganckie, a także wygodne w noszeniu. Dobrze wyglądają w wersji saute oraz pomalowane na jasne, pastelowe barwy, takie jak mięta, beż, pudrowy róż, wrzos. Uwaga: jeśli masz krótkie i szerokie palce, możesz spiłować paznokcie na kształt zaokrąglonego kwadratu, ale unikaj ciemnych kolorów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MVK (@mvk.ua) Lip 12, 2019 o 7:56 PDT

Jak je uzyskać? Spiłuj płytkę w kształt kwadratu, a następnie pilniczkiem zaokrąglij ostre brzegi.

Kształty paznokci: kwadraty

Kwadratowe paznokcie to trend kojarzący się z latami 90., który powraca w wielkim stylu – zwłaszcza w wydaniu maxi. Często kształt ten wybiera Bella Hadid oraz Khloe Kardashian. Najlepiej wygląda na długich paznokciach, wtedy nie zaburza proporcji jeśli chodzi o długość palców. W przypadku krótkich, spiłowany brzeg może optycznie skracać oraz poszerzać palce, dlatego sprawdzi się jedynie u posiadaczek smukłych dłoni.

Jak je uzyskać? Płytka musi wystawać za opuszki palców i być prosta (jeśli brzegi są za bardzo ścięte po kątem, nie uda ci się prawidłowo spiłować paznokci). Końce skróć na prosto bez zaokrąglania ich.

Kształty paznokci: w szpic

Spiczaste paznokcie są ultramodne i robią wrażenie, ale za to mogą łatwo się łamać, dlatego zrezygnuj ich jeśli masz słabą płytkę. Lepiej wyglądają na średnich lub długich paznokciach. Uwielbiają je raperki, m.in. Cardi B. Chętnie doczepiają do nich dżety, pereły i malują brokatowym lakierem.

Jak je uzyskać? Postępuj tak samo jak przy piłowaniu paznokci w kształt migdała, tyle, że czubek pozostaw ostro zakończony.

Kształty paznokci: okrągłe

Okrągłe paznokcie to „najzdrowszy” kształt płytki. Wyglądają skromnie, ale za to nie łamią się i sprzyjają regeneracji paznokci, więc są dobrym przerywnikiem między kolejnymi sesjami manicure.

Jak je uzyskać? Po prostu skróć paznokcie do linii opuszka i zaokrąglij pilniczkiem brzegi, aby nadać im okrągły kształt. Dla optymalnego efektu odepchnij lub wytnij skórki, a płytka będzie wyglądać schludnie i minimalistycznie.

Obserwuj nas na Instagramie

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Lip 31, 2019 o 6:01 PDT