Modne wzory ubrań: prosto z meczu rugby [wiosna-lato 2022]

Modne wzory na wiosnę 2022: paski. Pokaz Brandon Maxwell / Imaxtree

Może moda na wzór w paski nie jest szczególnym zaskoczeniem, bo ten print przewija się co sezon, jednak kreatywne głowy branży zadbały o pewne urozmaicenia. Otóż właśnie spotkał nas wielki powrót rugby stripes, czyli szerokich i przeskalowanych horyzontalnych pasów, a ich wśród wybiegowych trendów nie było bardzo dawno. Ich popularność to zasługa między innymi takich mikrotrendów, jak styl preppy i old money oraz kolekcji Brandona Maxwella. Najbardziej pożądane podejście do tego printu? Pasy w jasnych odcieniach oraz intensywne kolory połączone z czernią.

Jak wygląda modna biżuteria w stylu bookstore girl? Pokochają ją wszystkie minimalistki>>

Modne wzory ubrań: pogoda w (mikro) kratkę [wiosna-lato 2022]

Modne wzory na wiosnę 2022: mikrokratka. Pokaz Nanushka / Imaxtree

Jesienna kratka zostaje z nami i w tym sezonie, ale... tym razem zarówno szachownica, jak i gingham (ukochana tak bardzo przez Brigitte Bardot, że aktorka wzięła w niej ślub) są subtelne i mocno pomniejszone. To nic, jeśli z daleka nie da się ich rozpoznać: według najnowszych kolekcji Nanushka, Brandon Maxwell i Temperley London powinny być tak maleńkie, że trzeba na nie patrzeć niemal przez szkło powiększające.

Modne wzory ubrań: groove is in the heart [wiosna-lato 2022]

Modne wzory na wiosnę 2022: hippisowskie. Pokaz Etro / Imaxtree

Jeśli widzieliście szalony teledysk do utworu "Groove is in the heart" zespołu Deee-Lite (który co prawda powstał w połowie lat 80., ale fascynował się dwiema poprzednimi dekadami), to już wiecie jak wygląda kolejny printowy trend sezonu. Wiosną i latem 2022 triumfują nadruki rodem z przełomu lat 60./70.: tie-dye, rozmyta akwarela, powyginane linie jak esy-floresy, motyle i abstrakcyjne plamy kolorów. Hippisowski groove i ripple effect inspirowały w kolekcjach Chet Lo, Etro, a także króla wzorów w tym sezonie, czyli Brandona Maxwella, do którego nie bez powodu nawiązujemy już trzeci raz.

Effortless chic, czyli szykowny minimalizm w praktyce. 4 pomysły na proste i eleganckie stylizacje według influencerek >>

Modne wzory ubrań: me time [wiosna-lato 2022]

Modne wzory na wiosnę 2022: logomania. Pokaz Chanel / Imaxtree

W ostatnich kolekcjach projektanci dostali obsesji na punkcie logotypów i monogramów domów mody, które prowadzą. Koniec z subtelnością: chcą, żeby wszyscy widzieli, z jaką marką się utożsamiamy i skąd pochodzą nasze bluzy, torebki, buty, spodnie. Chanel? Versace? Louis Vuitton? Fendi? To pora na przechwałki.

Modne wzory ubrań: ukwiecone [wiosna-lato 2022]

Modne wzory na wiosnę 2022: kwiaty. Pokaz Paul & Joe / Imaxtree

"Flowers for spring? Groundbreaking". I będziemy ten cytat z "Diabeł ubiera się u Prady" powtarzać bez końca, chociaż w praktyce i tak zawsze kończy się na kwietnych łączkach, bukietach czy innych kompozycjach florystycznych. Nic nie poradzimy na to, że kwiaty to uniwersalny wiosenno-letni print, który nigdy nie wychodzi z mody, a jedynie jest odświeżany. Podobnie myślą dyrektorzy kreatywni marek takich jak Johanna Oritz i Paul & Joe, którzy nadrukowaną roślinność oferują w opcjach bardzo graficznych i blokowych lub mocno szczegółowych - wręcz fotorealistycznych. Cottagecore i dzieci kwiaty w pełnej krasie.

Najdroższe torebki świata. Ile kosztują? 5 modeli o zawrotnych cenach, o których marzą redaktorki mody, stylistki i blogerki>>

Jak nosić białe jeansy? 3 sprawdzone stylizacje, które na okrągło widujemy u dziewczyn z branży mody>>

Jak stylizować japonki – najmodniejsze klapki sezonu wiosna-lato 2022? 3 nieoczywiste zestawy, które was zachwycą>>