Obecność pewnych znaków zodiaku na poniższej liście nie zawsze wskazuje na ich niewierność. Dopiero zagłębienie się w czyjś wykres urodzenia pozwoli nam stwierdzić, czy ktoś żyje w poligamii. Zdarza się, że znak księżyca przeciwdziała oszukańczej naturze znaku słońca. Każdy, bez względu na horoskop, może dopuścić się zdrady z wielu złożonych powodów. Kto robi to najczęściej i dobrze się kamufluje? Astrologia ma swoje typy. Sama zdecyduj, czy się z nimi zgadzasz.

W jaki sposób zdradza każdy znak zodiaku? >>

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Ognistym Baranem rządzi Mars, planeta akcji, agresji i seksualności. Ten znak zodiaku z natury ma wysoki popęd seksualny, a w dodatku szybko się nudzi. Jeśli partner nie dorówna mu temperamentem, zacznie szukać szczęścia gdzieś indziej. Baran wchodzi w nowe relacje pod wpływem emocji, nie odróżniając pożądania od miłości. Szara związkowa rutyna tylko zachęci go do przygód. Powolny Byk nie dorówna mu tempa, z kolei miękki Rak będzie oczekiwać zbyt wiele. Oba te znaki zodiaku zostają oszukane przez Barana najczęściej.

Baran zdradza, kiedy czuje się niezaspokojony. Jego ogień nigdy nie gaśnie.

Baran działa, zanim pomyśli o konsekwencjach. Robi to, co w danej chwili wydaje się właściwe. Odpowiedni nastrój w atrakcyjnym towarzystwie z daleka od partnera może sprawić, że przekroczy dozwoloną granicę. Jednak ten znak woli spędzić z kimś tylko jedną noc, zamiast wdawać się w długotrwały romans. Do zdrady może zachęcić go Wodnik, do którego Baran czuje nieodparty pociąg. W jaki sposób ukryje swoją zdradę? Na początku potraktuje to jak ekscytujące wyzwanie. Z czasem zacznie popełniać błędy i zapomni o swoim pierwotnym alibi. Warto otwarcie powiedzieć mu o swoich podejrzeniach. Skonfrontowany, przyzna się do winy. 

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Ze wszystkich znaków zodiaku to właśnie Bliźnięta zdradzają najczęściej. Symbolizują je dwie osoby, które mają dwa odrębne charaktery. Żywioł powietrza sprawia, że są zmienne i podatne na czyjeś sugestie. Nieustannie poszukują stymulacji umysłowej, przez co łatwo nudzą się w długotrwałych związkach. Nigdy do końca nie wiadomo, jak długo potrwa ich miłość. 

Bliźnięta mają podwójne oblicze i z trudem przychodzi im życie w monogamii. 

Bliźnięta potrzebują w życiu wolności, różnorodności i wielu wyborów. Chcą nieustannie zawierać znajomości, aby otrzymywać nowe inspiracje. Dla nich każda napotkana osoba wydaje się intrygująca. Jeden związek w tym przypadku może nie być wystarczająco satysfakcjonujący. Bliźnięta mają luźne podejście do lojalności, dlatego warto wytyczyć im granice. Dzięki Merkuremu są bardzo sprytne i z łatwością kamuflują swoje skoki w bok.  Przyłapane na gorącym uczynku, powiedzą partnerowi to, co chce usłyszeć. Warto mieć oko na ich media społecznościowe. To właśnie tam, za pomocą zalotnych wiadomości, nawiązują nowe romanse. Potajemny flirt online bardzo je ekscytuje. Uwaga na Strzelca - jemu raczej się nie oprą i to właśnie z nim mogą dopuścić się zdrady. 

Waga (23 września - 22 października)

Waga, będąc znakiem rządzonym przez Wenus, jest niezwykle skoncentrowana na związkach. Symbolizuje ją skala, która przekłada się na życiową równowagę. Jeśli Waga zdradza, to dlatego, że chce otrzymać od kogoś to, czego nie dostaje od swojego partnera. Zrobi wszystko, żeby ukryć miłosne oszustwo przed swoją drugą połówką. Niestety, najczęściej działa w biały dzień i zostaje przyłapana na gorącym uczynku. Kiedy zobaczy ją ktoś znajomy, plotki bardzo szybko się rozejdą. Waga początkowo zaprzecza, że ma romans. Staje się uczciwa dopiero po przedstawieniu jej konkretnych dowodów.

Waga jest lojalna dopóki jej potrzeby w związku są zaspokojone. 

Frywolna Waga najprawdopodobniej zdradzi stoicką Pannę lub Koziorożca. Te dwa znaki ziemi są dla niej zbyt poważne. Mogą nie traktować Wagi z szacunkiem, a nawet przesadnie ją ograniczać. Chociaż Waga otrzyma od nich poczucie bezpieczeństwa, zabraknie jej pasji i filmowego romansu. Silne przyciąganie seksualne na pewno połączy ją z Wodnikiem czy Skorpionem. Warto pamiętać, że Waga nie planuje swojego skoku w bok. Robi to dopiero w "ostateczności", gdy czuje się pokrzywdzona. 

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Skorpion jest jednym z najwierniejszych znaków zodiaku. Kiedy jednak dopuści się zdrady, najprawdopodobniej nikt jej nie odkryje. Tajemnice leżą w naturze Skorpiona. Jeśli wykona skok w bok, to z głębokich i bardzo osobistych powodów. Chociaż dla podwójnego życia nigdy nie ma dobrego usprawiedliwienia, Skorpion już znajdzie sobie logiczny powód. Utrzymywanie skandalu w sekrecie dodatkowo karmi go adrenaliną, od której jest uzależniony. 

Skorpion to uzdolniony kłamca dzięki Plutonowi, planecie tajemnicy. 

Skorpion manipuluje swoim publicznym wizerunkiem. Życie prywatne to dla niego najpilniej strzeżony sekret. Ten mistrz samokontroli podejmie dodatkowe środki, aby zatrzeć wszystkie ślady. Seks odgrywa ogromną rolę we wzmacnianiu więzi ze Skorpionem. Jeśli ta sfera jego związku nie jest silna, zacznie szukać uniesień gdzieś indziej. Najpewniej oszuka samolubnego Lwa, który nie poświęci mu zbyt wiele uwagi. Zdrady może dopuścić się z Bykiem, swoim seksualnym matchem w astrologii. Skorpion przyłapany na gorącym uczynku już więcej nie da się uwieść pokusie. Szok i strach przed utratą miłości sprawi, że odrodzi się jak Feniks z popiołu, doświadczając całkowitej przemiany.

Ryby (19 luty - 20 marca)

Ryby, podobnie jak Bliźnięta i Waga, to kolejny "podwójny" znak zodiaku, o czym świadczy jego symbolika. Dwie Ryby płynące w przeciwnych kierunkach mają tendencję do prowadzenia podwójnego życia. Zawsze lgną do tego, czego nie mają w swoich związkach. Lubią fantazjować na temat nierealnych, romantycznych scenariuszy. Ryby to w końcu wrażliwe dusze, które przytłacza szara rutyna. Wyobraźnia pomaga im przetrwać trudne chwile. 

Ryby zamieniają fantazje w rzeczywistość, kiedy czują się zaniedbane. 

Uczuciowa Ryba wierzy w połączenie bratnich dusz. Jeśli spotka na swojej drodze Skorpiona, zdrada z tym znakiem może być nieunikniona. Tych dwoje zapoczątkuje romans, który z czasem przerodzi się w nowy związek. Oboje łatwo zakochują się przez łóżko. Znakiem zodiaku, jaki Ryba może zdradzić, będzie beznamiętny Wodnik. Ten partner nie zaspokoi emocjonalnych potrzeb żywiołu wody. Zamiast myśleć sercem, kieruje się logiką, wiele razy łamiąc serce swojej wrażliwej kochanki. Ryby szukają pocieszenia u innych, kiedy czują się zaniedbane.