Mimo że w trakcie pandemii mogliśmy zrezygnować z makijażu, wiele z nas nadal próbowało robić manicure w warunkach domowych. Kupowaliśmy domowe lampy do hybrydy, szukałyśmy ciekawych wzorków i kolorków. Nic się nie zmieniło - dalej szukamy konceptów na ciekawe mani. Trendy na modne paznokcie nadal są w cenie, co więcej, inspiracji chętnie szukamy w internecie, a zwłaszcza na serwisach społecznościowych typu instagram, Pinterest, czy TikTok. Postanowiłyśmy zrobić research i wybrałyśmy 5 tendencji na modne paznokcie, którym nie można się oprzeć. 

Modne paznokcie 2022: neutralne

Proste, ale i eleganckie. Paznokcie w tym stylu to idealny wybór, gdy twoja praca ma określony dress code i nie pozwala na "szaleństwa". To również dobry pomysł, kiedy nie możesz się zdecydować na odpowiedni odcień czerwieni czy zieleni w stylu Bottega Veneta. Naturalne, czy neutralne paznokcie zawsze będą "in" i występują w najważniejszych trendach. Delikatny nude łatwo dobierzemy pod kolory skóry. Wtedy nawet bardzo krótka płytka nabierze wyrafinowanego sznytu. 

Modne paznokcie 2022: mikro wzorki

Nie jesteś fanką mocnych kolorów, wolisz subtelność zarówno w stylizacjach, makijażu, jak i na paznokciach? W takim razie ten trend jest dla ciebie. Tutaj najważniejszy jest właśnie detal - malutkie serduszka, gwiazdki, kropki, kwiatki czy co nam w duszy gra. Można je narysować samemu albo skorzystać z naklejek do mani. 

Modne paznokcie 2022: marynarski granat

W 2021 roku hitem była zieleń w stylu Bottega Veneta, za to w tym zakochamy się w charakternym granacie. Inspirowany marynarskim motywem, świetnie wygląda zestawiony np. ze złotą biżuterią i monochromatycznymi stylizacjami. 

Modne paznokcie 2022: French, ale w innej wersji

Od kilku sezonów styliści paznokci proponują nam french manicure, ale w nowej wersji. Teraz gramy kolorem oraz... wzorami, jak u Betiny Goldstein. Eksperymentujemy z doborem odcieni czy samym nałożeniem lakieru np. w formie delikatnych fal, czy napisów. Zasada jest prosta - chodzi o wyrażenie siebie, nawet w tak delikatnej wersji. Detal gra tu główną rolę. 

Modne paznokcie 2022: mocne pastele

Delikatny błękit? Miętowy? Żółty albo róż? Wszystko brzmi świetnie, zwłaszcza gdy zestawimy te wszystkie barwy ze sobą. Na przykład jako szachownicę czy pół płytki paznokcia będzie niebieska, a druga część w kolorze słomkowym. Choć pastele z reguły dają efekt delikatności, trend w tej wersji jest stosunkowo odważny. Warto jednak czasem zaszaleć, choćby na paznokciach.