Zdrowa dieta ma wpływ nie tylko na wygląd, ale też sposób, w jaki czujemy się w środku. Odżywianie się nieprzetworzoną żywnością w czasach przebudzenia i duchowego wzrostu sprawia, że ciało lepiej dostraja się do wysokich wibracji. Świadome wybory w kuchni wprowadzają na świadomą ścieżkę przez życie. Dodatkowo wiele pokarmów polecanych np. w Ajurwedzie pomaga odblokować wewnętrzne czakry i korzystać ze swojego pełnego potencjału. Nie ma w tym żadnej magii. Dobra dieta pomaga zwalczyć stres emocjonalny, odciążając nasze ciało z nagromadzonych w nim toksyn. Zamienia chwiejną, niestabilną energię w siłę do tworzenia, działania i przyciągania tego, co manifestujemy. W znanym powiedzeniu "w zdrowym ciele zdrowy duch" kryje się najprostsza ze wszystkich prawd.

Co jeść, żeby połączyć się ze swoim wyższym "ja"?

Żeby uruchomić wewnętrzne przebudzenie, powinniśmy jeść pokarmy, które wspierają szyszynkę. Szyszynka to nasadka mózgowa, w ezoteryce nazywana "siedzibą świadomości" lub "trzecim okiem". Odpowiada za nasze marzenia, wizje i możliwość połączenia się z intuicją oraz swoim wyższym celem. Szyszynka ma również wiele innych funkcji w ciele, jednak z duchowego punktu widzenia jest odpowiedzialna za podnoszenie naszych życiowych wibracji. Oto produkty, które pomagają połączyć się ze swoim źródłem. Pamiętajmy, żeby szukać ich w sklepach ekologicznych, aby uniknąć spożywania pestycydów.

Dieta ajurwedyjska - jak działa? >>

Dieta na duchowe przebudzenie: oliwa i olej kokosowy

Zdrowe tłuszcze używane już w starożytności, jak oliwa z oliwek czy olej kokosowy, wspomagają funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego. W ezoteryce panuje przekonanie, że te składniki diety wyostrzają intuicję. Wewnętrznemu przebudzeniu często towarzyszy niepokój lub przygnębienie. Niełatwo dostosować się do nagłych zmian, które nie dzieją się bez przyczyny. To wymaga czasu, jednak dieta bogata w naturalne tłuszcze (tłoczone na zimno) pomaga się uspokoić i utrzymać równowagę przez cały ten proces. Oleje są przydatne także w dbaniu o ciało. Rytuały odżywiające lub oczyszczające tymi składnikami, pomagają barierze skóry naturalnie się obudować. 

Dieta na duchowe przebudzenie: surowe kakao

Kakao to nie tylko znany afrodyzjak, bogaty w składniki odżywcze i przeciwutleniacze. Uważa się, że ten składnik wspomaga funkcjonowanie szyszynki, a co za tym idzie, wzmacnia intuicję. Surowe kakao jest również silnym środkiem odtruwającym. Może pomóc usunąć toksyczną energię z ciała, nagromadzoną przez trudne doświadczenia. Wywołuje falę endorfin. W naturalny sposób dodaje sił i działa jak lekarstwo na depresyjne nastroje. Wspomaga koncentrację, dlatego spożywanie tego składnika idealnie przygotowuje umysł do medytacji lub praktyki uważności.

Dieta na duchowe przebudzenie: buraki

Buraki pomagają organizmowi oczyścić się z metali ciężkich. Są niezbędne w diecie "oczyszczającej" szyszynkę. To ogólnodostępne, całoroczne warzywo symbolizuje uziemienie i pomaga stać się bardziej zrównoważonym. Zwłaszcza w momentach, kiedy czujemy się "oderwane" od rzeczywistości. Buraki dodają siły, która przez ciało przenosi się na ducha. Są wskazane dla osób odczuwających wycieńczenie emocjonalne. Jedzone codziennie, zdziałają cuda dla wyglądu, nastroju oraz intuicji. 

Dieta według znaku zodiaku >>

Dieta na duchowe przebudzenie: zioła

Zielarstwo uczy wiedzy o ziołach, które poza tym, że leczą ciało, mogą wyostrzyć intuicję i spotęgować nasz wewnętrzny wzrost. Już w starożytności pito je w celu wywołania proroczych snów lub odpędzenia "złych demonów" (negatywnych emocji). Sam zapach świeżych ziół i naparów ma w sobie potężną wibrację, która od razu działa na zmysły. Używajmy więc swojej intuicji, aby naprowadzić się na właściwą roślinę idealną na dany czas. Zioła mogą pomóc w poszerzeniu świadomości, uzdrowieniu ciała, wzmocnieniu zdolności psychicznych i przejściu na wyższy poziom świadomości. Niektóre z nich otwierają czakry, a nawet pomagają wyleczyć się z przeszłości. Warto korzystać z nich w codziennych rytuałach, pijąc je, jedząc w posiłkach, kąpiąc się w nich oraz je paląc, jako oczyszczające kadzidła. 

Dieta na duchowe przebudzenie: woda

Woda to życie. Najważniejszy składnik diety, którego być może nie doceniamy ze względu na jego prostotę. Utrzymywanie dobrego nawodnienia jest bardzo ważne w czasie duchowych zmian. Woda usprawnia przepływ energii w ciele i naturalnie oczyszcza z toksyn. Pomaga zwalczyć zły nastrój, jeśli spożywamy ją w dużych ilościach. Polepsza funkcjonowanie mózgu, co z kolei wspiera zdrowie szyszynki i naszego układu nerwowego. Gdy wszystkie komórki są dobrze nawodnione, nie mamy powodów, żeby źle się czuć. W diecie, która wspomaga wzrost wewnętrzny bardzo ważne jest unikanie alkoholu, eliminacja przetworzonych zbóż, cukrów, pestycydów, fluoru i GMO, ponieważ te rzeczy hamują funkcjonowanie szyszynki i zagłuszają naszą intuicję.

Słowiańskie sposoby na zdrowie ciała i ducha >>