Witamy w roku 2023. Według kalendarza lunarnego już w tym tygodniu czeka nas zjawiskowa pełnia księżyca w Raku. Okazały Wilczy Księżyc zalśni na niebie 6 stycznia, pozostając z nami aż do niedzieli. W tej fazie poczujemy zrywy intuicji i damy się ponieść swoim uczuciom. Dominującym motywem będzie dbanie o siebie. Srebrny Glob pośle w naszą stronę swoją matczyną, opiekuńczą wibrację. Jeszcze nie czas na działanie i wkraczanie w nowy rozdział. Skup się na chwili teraźniejszej i posłuchaj, co próbuje ci przekazać twoja dusza.

Znajdujemy się w sezonie Koziorożca. W astrologii Koziorożec to przeciwstawność Raka. Znaki te reprezentują siły „ojca” i „matki”. Chronią, wspierają i dają stabilność, każde na swój sposób.

Poniższych 5 rytuałów na pełnię księżyca pomagają nadać życiu głębszy sens i uwierzyć, że wkrótce wszystko na pewno nam się uda. Te proste praktyki są dla każdego i zwykle bardzo szybko można dostrzec ich efekty. Dzięki nim uwolnisz się od trudnych emocji, które mogą towarzyszyć ci w czasie pełni. Zamiast poddawać się niepewności czy zmiennym nastrojom, czerp z dobroczynnej mocy księżyca. Wpuść jasność do swojego serca. Poskrom swój mrok. Pomyśl życzenie i obserwuj, jak ta intencja zaczyna manifestować się w twojej rzeczywistości. 

Wilczy księżyc - wpływ styczniowej pełni na duchowość i emocje >>

Oczyść swoją przestrzeń

Bałagan w twoim życiu blokuje twój potencjał energetyczny. Chodzi zarówno o bałagan w domu, jak i ten w sprawach sercowych czy finansowych. W tej pełni spróbuj się z nim uporać, zaczynając od prostych czynności. Zamknij nieprzeczytane karty przeglądarki, wyczyść lodówkę, opróżnij szafę z rzeczy, których już nie nosisz, i usuń wszelkie inne pozornie nieszkodliwe "zakłócenia" w swoim wizualnym otoczeniu. Duchowy nieporządek objawia się również jako przyjmowanie na barki zbyt wielu obowiązków, które odwracają twoją uwagę od teraźniejszości. Skoncentruj się na jednej rzeczy na raz. Zamiast wybiegać w przyszłość, zastanów się, za co jesteś wdzięczna tu i teraz. 

Spędź czas w naturze

Wyjdź na zewnątrz. Dostrój się do otaczającej cię natury. Współczesność mogła zakłócić tę relację. W dniach poprzedzających, w dzień i po pełni księżyca obcowanie z przyrodą jest szczególnie korzystne. Spaceruj, truchtaj lub usiądź przy ognisku. Oddychaj głęboko i zwracaj uwagę na dźwięki, zapachy i widoki, jakie masz wokół siebie. Czy potrafisz zidentyfikować chociaż jedną rzecz, której wcześniej nie nie doceniłaś? Ponieważ Rakiem rządzi żywioł wody, w tej fazie warto udać się nad rzekę lub spacerować po plaży. Cokolwiek wybierzesz, w trakcie swojej wędrówki pozwól sobie na głęboką refleksję.

Pełnia w Raku - horoskop dla wszystkich znaków zodiaku >>

Zaopiekuj się sobą

Pełnia w Raku zagwarantuje głębokie doznania duchowe. Prawdopodobnie wywoła wiele emocji, z którymi będzie ciężko się uporać. W tym szczególnym czasie zadbaj o siebie w najlepszy możliwy sposób. Udaj się na masaż, poćwicz jogę, pomedytuj lub poddaj się pracy z oddechem. Możesz też poświęcić wieczór na domowe SPA lub kojącą kąpiel w solach i olejkach. Uszanuj swoje ciało, kiedy umysł nie daje sobie rady z przetwarzaniem wszystkich uczuć. Zaopiekuj się sobą. Niech w twoim otoczeniu zapanuje spokój, pomimo przeciwności losu. 

Nakarm swoje ciało

Jedzenie i picie są tak ważną częścią twojej rutyny, że często możesz robić to w bezmyślny sposób. W pełni w Raku zwolnij. Zjedz potrawy, które "odżywiają twoje ciało" i dają ci poczucie, że o siebie dbasz, zamiast sięgać po szybką przekąskę. Ta faza sprzyja również wprowadzaniu w życie rytuałów korzystnych dla zdrowia. Wypij ziółka, ugotuj sycącą zupę lub zajmij się sobą w sposób, na jaki wcześniej brakowało ci czasu. Nie szukaj wymówek. Obdarz się miłością przynoszącą ukojenie twojemu ciału i duszy. 

Trenuj akceptację

Łatwo okazać wdzięczność za rzeczy, z których czerpiemy przyjemność. Co w takim razie należy zrobić z doświadczeniami przynoszącymi niepewność i smutek? Pełnia w Raku wydobędzie je na powierzchnię. Tym razem nie będziesz w stanie od nich uciec. Czas rozpocząć swój proces uzdrawiania poprzez akceptację i odpuszczenie. Pomocne może być sporządzenie listy tego, co cię skrzywdziło, a następnie spalenie jej w noc pełni. Czy potrafisz puścić te sytuacje w niepamięć wraz z ulatniającym się dymem?

W pełni w Raku nie zapomnij rozkoszować się towarzystwem osób, które dają ci szczęście. Okaż miłość i przyjaźń. Znajdź powód do uśmiechu. Świętuj obfitość w swoim życiu, nawet jeśli w głębi serca odczuwasz deficyt.