Pełnia księżyca w styczniu 2023: Wilczy Księżyc

Pierwsza pełnia księżyca 2023 zawiśnie na niebie 6 stycznia w znaku Raka. Chociaż Rak kojarzy nam się z wrażliwą energią, Wilczy Księżyc to nazwa, jaką nasi przodkowie określali tę zimową fazę. Kojarzyli styczeń z czasem, gdy głodne wilki nieustannie "wyły do księżyca".  Kręciły się blisko wsi, budząc grozę swoją obecnością. Nikt o tej porze roku nie chciałby się znaleźć oko w oko z tym głodnym drapieżnikiem pod osłoną zimnej nocy. Astrologiczny Rak wskazuje jednak, że ta pełnia posłuży budowaniu w sobie poczucia bezpieczeństwa. Gdy wilczy księżyc rozjaśni mroźne niebo, zaczniemy poszukiwać ukojenia w swoim sercu lub ramionach ukochanej osoby.

  • Pierwsza pełnia księżyca 2023 będzie odczuwalna już 6 stycznia
  • Księżyc osiągnie 100% swojej jasności 7 stycznia o godzinie 00:09
  • Moc Wilczego Księżyca pozostanie z nami aż do 8 stycznia.

Styczniowa pełnia w Raku: znaczenie w astrologii

Według starożytnej astrologii Rak był bohaterem, który odznaczał się swoją odwagą, lojalnością i chęcią bronienia tych, których kochał. Wielokrotnie narażał się dla dobra innych. Mit głosi, że chociaż stracił w życie w walce o swoich bliskich, dał się zapamiętać jako wielka osobowość o jeszcze większym sercu, żyjąca w małym morskim stworzeniu. 

Ponieważ księżyc to władca Raka, ta pełnia będzie silnym doświadczeniem. Przypomni nam o naszej własnej odwadze i połączeniu z intuicją. W energii Raka jest miękkość i wrażliwość, ale też zaciekłość. Możemy poczuć chęć powstania i zawalczenia o wszystko, co kochamy oraz na czym najbardziej nam zależy.

Praca z pełnią księżyca: co warto teraz zrobić?

Pierwsza pełnia księżyca w 2023 roku to również świetny czas, aby zastanowić się, jak zaprowadzić więcej równowagi w swoim życiu. Wykonaj krótkie ćwiczenie. Dokończ w dzienniku zdanie: „Pod koniec dnia najbardziej liczy się dla mnie…”. Zobacz, jaka myśl przyjdzie ci do głowy. Czego właśnie teraz czujesz, że potrzebujesz? Ponieważ w kosmosie trwa retrogradacja Merkurego i Marsa, atmosfera będzie napięta. Zblokowanie, zamglenie i dezorientacja to uczucia wywołane przez te zjawiska. Jeszcze nie czas zająć się swoim rozwojem. Zastanów się, co jest ci potrzebne w tej chwili, abyś mogła osiągnąć wewnętrzny spokój. 

Podczas pełni w Raku nie wywieraj na sobie presji, aby podjąć ważną decyzję lub zaangażować się w nowe projekty. 

Zamiast szukać odpowiedzi, pogódź się z niewiedzą. Uwolnij swoje pragnienie kontroli. Zrób sobie przerwę na odpoczynek. Retrogradacje planet nakłaniają do refleksji i spowolnienia. Pozwól swojej intuicji ostrzec cię przed tym, co mógł przeoczyć twój rozum. Zamiast ruszać do przodu, wykorzystaj tę pełnię, aby zastanowić się nad minionym rokiem. Wprowadź więcej harmonii do swojego życia i skieruj uwagę na swoją wrażliwość. Zapisz swoje przemyślenia na kartce papieru, a następnie ceremonialnie je spal. W ten sposób symbolicznie oczyścisz się z tego, co już ci nie służy.