Modne dżinsy na wiosnę 2024: W stylu 90s.

Kernemilk wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Jak żywcem wzięty z szafy Carolyn Bessette-Kennedy, ten kultowy model dżinsów jest faworytem od kilku sezonów i kontynuuje swoje panowanie w 2024 roku. Minimalistyczne propozycje Tove oferują nieco luźniejsze nogawki spodni, za to Proenza Schouler wprowadza odrobinę intrygi dzięki sprytnym, warstwowym detalom w pasie.

Modne dżinsy na wiosnę 2024: Baggy

Valentino wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Zero zaskoczenia: ulubione dżinsy pokolenia Z dalej cieszą się swoimi pięcioma minutami. Valentino zaprezentował je w wersji high fashion z wycinankowym topem, za to Jonathan Anderson z Loewe poszedł na całość i pokazał wyjątkowo długie, szerokie dżinsy, które zbierają się wokół kostki w wyjątkowo niepraktyczny szykowny sposób. Polecamy na suche, słoneczne dni - w końcu nie nazywa się ich puddle jeans bez powodu!

Modne dżinsy na wiosnę 2024: Balonowe 

KGL wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Ten charakterystyczny fason, który nabiera popularności od czasu kolekcji Alaïa na jesień/zimę 2023, wyróżnia się nietypowym, rzeźbiarskim kształtem. Dzięki dopasowanej talii i zwężającej się kostce, balonowe dżinsy - inaczej określane jako "podkowy" - mają swobodny, wyluzowany krój "slouch", który doskonale eksponuje twoje ulubione buty.

Modne dżinsy na wiosnę 2024: Bootcut

Celine wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Dane aplikacji shoppingowej LTK sugerują powrót "skinny flares", które są tak naprawdę odświeżoną wersją klasycznych dżinsów typu bootcut. Ten fason pasuje praktycznie każdej sylwetce i można go stylizować na wszystkie okazje od biurowego casual Friday po wieczorną imprezę. Jeśli chcesz dodać swojej garderobie odrobiny retro uroku w stylu lat 70., zainspiruj się sylwetkami z wybiegu Celine.

Modne dżinsy na wiosnę 2024: Szare

Loewe wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Według danych LTK, wyszukiwania "szarego dżinsu" odnotowały wzrost o 199% już w pierwszym tygodniu 2024 roku. Szary denim - zarówno jasny, jak i ciemny - to wszechstronna opcja, którą z łatwością można stylizować na mniej lub bardziej casualowe okazje. Idealnie sprawdzi się dla wszystkich, którzy potrzebują odpocząć od odcienia indygo, ale nadal trzymając się klasyki.