Zawsze kochałam swoje ciało” – wyznała Kourtney. „Khloé (Kardashian) często mi mówiła, że chciałaby mieć, choć odrobinę mojej pewności siebie”. Dodała: „W domu na okrągło jestem naga i każdy, kto przychodzi, zostaje ostrzeżony”.

Kourtney Kardashian szczerze mówi o presji społecznej

Celebrytka przyznaje, że latami czuła, że powinna dostosować się do określonego wyglądu i typu sylwetki. „Gdy byłam nastolatką, naciskano na mnie, jak na wszystkich innych, żebym była szczuplejsza i bardziej wysportowana” – powiedziała – „Tak samo, po urodzeniu dzieci; wywierano na mnie presję, żebym natychmiast wróciła do formy, jakby istniał społeczny wymóg – ile czasu zająłby kobiecie powrót do wcześniejszego stanu”.

„Brałam udział w sesjach do okładek magazynów w tym tonie, w stylu: «Zobacz, jak szybko wróciła do formy»” – przyznała. „Dziś uważam, że to niezdrowe, ponieważ ciało każdej kobiety jest inne”.

Kourtney jest matką trójki dzieci z poprzedniego związku ze Scottem Disickiem oraz spodziewa się kolejnego z amerykańskim muzykiem Travisem Barkerem. Celebrytka podkreśliła, że gdy spodziewała się trzeciego dziecka, zmieniła swoje podejście. Koncentrowała się na zdrowiu i pozytywnym przekazie, szczególnie w kontekście swojej ciąży. Dodała, że treningi pomogły jej psychicznie podczas trudnych okresów i były ważnym elementem troski o zdrowie mentalne.

Kourtney Kardashian o ciąży po 40-tce

W wywiadzie przyznała także, że ciąża dodała jej pewności siebie: „Poczucie, że rośnie we mnie życie, jest naprawdę wyjątkowym i niesamowitym doświadczeniem. To jak superpower, ale jednocześnie jest się bardzo bezbronnym i myślę, że wówczas twoje najprawdziwsze „ja” jest jeszcze potężniejsze”.

Niektórzy internauci krytykują Kourtney za zajście w ciążę w wieku 44 lat, ale ona jest niewzruszona ich opinią. „Te komentarze mnie nie dotyczą” – powiedziała w rozmowie. „Tym, którzy je tworzą, mówię po prostu: «Jak możesz kwestionować Boży plan?» Ponieważ tak widzę tę ciążę. Pojawiła się, gdy ani Travis, ani ja już o tym nie myśleliśmy i kiedy przerwałam leczenie niepłodności”.

Kourtney Kardashian otwarcie wypowiedziała się na temat swojej relacji z ciałem, standardów piękna oraz ciąży, inspirując innych do akceptacji swojego wizerunku i przezwyciężania presji społecznej. Było to niedługo po tym, jak najmłodsza z sióstr, Kylie Jenner, rozpoczęła dyskusję na temat wpływu słynnej rodziny na postrzeganie piękna w jednym z odcinków ich reality-show, „The Kardashians”.