Kate Moss nie trzeba nikomu przedstawiać. Kariera niekwestionowanej królowej modelingu trwa w najlepsze już prawie trzy dekady. Nie przeszkodziły jej w tym drobne potknięcia, afery, ani skandale. Kate zyskała status ikony. Jest muzą wielu projektantów i artystów. W 2008 roku Marc Quinn stworzył cykl rzeźb poświęconych Moss. Ukazał gwiazdę w zaawansowanych asanach jogi. Z okazji 40. urodzin modelki, Imitate Modern Gallery od jutra otwiera retrospektywną wystawę poświęconą jej sylwetce. Do 15 lutego można zobaczyć 10 portretów Kate, które wybrał Russel Marshall. Zdjęcia ukazują ikonę w wieku od 15 do 39 roku życia, które zdaniem Marshalla najlepiej przedstawiają fenomen Moss.

Microcosmoss (Victory), 2008, Marc Quinn, fot. marcquinn.com

My z okazji 40. urodzin Kate przyglądamy się ewolucji jej ubioru. Przygotowałyśmy 40. najlepszych stylizacji światowej ikony mody!

Kate Moss pozostaje wierna swojemu stylowi od lat. Z nonszalanckim luzem łączy grungowe ramoneski, skórzane spódnice, obcisłe jeansy i luźne koszule w kratę z eleganckimi częściami garderoby. W jej szafie nie brakuje również elementów stylu boho. Brytyjska fashionistka wciąż inspiruje wiele dorosłych kobiet i nastolatek, a elementy jej stroju traktowane są jako must have każdej szafy. 

Przedstawiamy 40. najlepszych stylizacji Kate Moss w galerii. Które należą do Waszych ulubionych?