Obdarzenie partnera bezgranicznym zaufaniem nie wszystkim przychodzi naturalnie. Pewne typy osobowości w związku przyjmują obronną postawę. Z góry zakładają najgorsze scenariusze, żeby uniknąć rozczarowania w przyszłości. W rzeczywistości boją się zranienia i pragną ochronić swoje wrażliwe serce. Chociaż astrologia nie jest w stanie całkowicie przewidzieć przebiegu relacji, na jej podstawie możemy zrozumieć, co stoi na przeszkodzie naszej miłości. Kwestia zaufania i komunikacji w związku zwykle jest możliwa do naprawienia. Oboje kochanków musi po prostu wyrazić chęć pracy nad swoimi wadami. Skąd bierze się brak zaufania? Oto 4 znaki zodiaku, które najczęściej cierpią na tę przypadłość. 

Brak zaufania w związku - co zrobić, aby odzyskać zaufanie? >>

Problemom z zaufaniem można zaradzić szczerymi rozmowami lub terapią dla par. Zasługujesz na pełne otwarcie się na ukochaną osobę.

Brak zaufania w związku - skąd się bierze?

Rak (21 czerwca - 11 lipca)

Rak w miłości ma skłonność do samoobrony. Cechuje go twarda skorupa, pod którą kryje się delikatne wnętrze. Rządzi nim księżyc, dlatego jest wrażliwym, emocjonalnym i opiekuńczym stworzeniem. Zaufanie jednak przychodzi mu z trudem. Pozwala sobie na nie tylko, gdy czuje się bezpiecznie w swoim związku. Kiedy tak się nie dzieje, Rak chodzi wspak. Wycofuje się z relacji i zaszywa się w swojej strefie komfortu. Jeśli ten znak wody stwarza wokół ciebie dystans, zrób, co możesz, aby zapewnić go, że jest dla ciebie ważny. 

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Skorpiony oceniają innych swoją miarą. Myślą, że ich partner tak, jak one, od czasu do czasu rozważa skok w bok. Nabierają podejrzeń, kiedy relacja działa bez zarzutu. Ten rodzaj myślenia zdecydowanie utrudnia Skorpionowi kwestię zaufania w związku. W dodatku Skorpion ma świetną intuicję, która ostrzega go przed ludźmi. Szybko uzna kochanka za wroga, kiedy nabierze jakichkolwiek podejrzeń. Jeśli twój partner Skorpion miewa wokół ciebie częste wahania nastrojów, zapewnij go, że nigdy nie zamierzasz go zranić.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Wodnik, który cierpi na brak przestrzeni w związku, zaczyna odczuwać stres. Staje się nieufny, kiedy partner nie zaspokaja jego podstawowych potrzeb. Ten znak zodiaku zwykle jest podejrzliwy wobec ludzi z tendencją do narcyzmu. Operuje na własnej unikalnej wibracji i w pierwszej kolejności dba o dobro innych. Jeśli czujesz, że twój partner Wodnik jest do ciebie zniechęcony, szczerze zapytaj o jego oczekiwania. Kiedy lepiej się zrozumiecie, obdarzy cię swoim bezgranicznym zaufaniem.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby są niezwykle empatyczne. Chłoną emocje innych jak gąbka. Jeśli w ich związku brakuje równowagi, odczuwają niepokój i nieufność. Stają się podejrzliwe, ponieważ wyczuwają emocje partnera. Kiedy twój partner Ryby zaczyna stawiać niesłuszne założenia dotyczące związku, na spokojnie omów z nim wasze problemy. Zaufanie wymaga wkładu obu stron. Zapewnijcie się o swojej prawdziwej miłości.