1. Ekstrawagancki pragmatyzm  

O ile wybiegowo wciąż największe znaczenia ma tzw. Wielka Czwórka (Nowy Jork, Londyn, Mediolan i Paryż), w obszarze street fashion rządzi Kopenhaga – modowa stolica Skandynawii. Na zdjęciach ulicznych fotoreporterów z tamtejszego fashion weeka króluje konceptualny minimalizm. Wszystkie wyraziste, a przy tym funkcjonalne stylizacje łączyło jedno. O czym mowa? Co druga zapraszana na pokazy influencerka paradowała w skórzanych lub płóciennych garniturach, a stanowiące element szykownej całości szerokie nogawki wkładały w cholewki butów. 

Imaxtree

To sprawdzony trik, który podkręci każdy klasyczny look ze spodniami w roli głównej. Lisa Hahnbueck wykorzystuje w tym celu wzorzyste kowbojki, Liberta Haxhikadriu (między innymi, to przecież najbardziej pożądany model sezonu) eksponuje wydłużone cholewki mocnych Chelsea boots Bottega Veneta, znana stylistka Mie Juel udowadnia, że w przywołanym wyżej wydaniu równie dobrze wypadną długie, drapowane kozaki na szpicle typu kaczuszka, a my nie możemy się doczekać aż wypróbujemy wszystkie te sposoby. 

Imaxtree

2. Powrót klepsydry 

Konstrukcyjna zabawa proporcjami to znak rozpoznawczy mody ostatnich lat. Czerpiąc z estetyki wybranych dekad minionego wieku, projektanci poszerzają ramiona marynarkom i płaszczom, w sukienkach wydłużają linię bioder, na kilka sposobów modelują rękawy, a ostatnio, wszyscy zgodnie kładą nacisk na talię. Do uzyskania podobnego efektu wystarczy wam ulubiony pasek ze swojej szafy. Najlepiej ten szeroki, uszyty z czarnej skóry przełamanej ozdobnością geometrycznej klamry w albo płócienny, formą przypominający ręcznie wyplatany, płócienny sznurek. 

Getty Images

To chyba najprostszy, najszybszy, a przy okazji najbardziej efektowny sposób na podkręcenie wszystkich stylizacji przełomu sezonów. Po więcej inspiracji, sięgnijcie do jednej z naszych relacji street fashion, np. tej z Mediolanu, czy Nowego Jorku.

3. Nowe zastosowanie klasycznych rzymianek 

Wśród najmodniejszych modeli butów na sezon wiosna-lato 2020 pojawiły się monstrualne platformy i koturny, które lansują między innymi takie domy mody jak Dries Van Noten, Giambattista Valli, czy Michael Kors, czółenka i klapki z kwadratowym przodem (koniecznie na te od Rejiny Pyo), plecione motywy inspirowane naturą i (nie do końca) klasyczne rzymianki. Światowe it-girls już teraz szczególnie polubiły się z tymi ostatnimi. Znalazły też ciekawy sposób na ich stylizację. 

Getty Images

Jeśli koncepcja upychania nogawek garniturowych spodni do cholewek wysokich butów nie do końca przypadła wam do gustu, może zainteresuje was alternatywny trik na stylizowanie modnych butów. Sandałki, baleriny albo mule przypominające wspomniane rzymianki wiążcie nie pod, a na spodniach, koniecznie w okolicach kostki tak, jak ostatnio zrobiła to między innymi słynna buyerka Tiffany Hsu. Podobne rozwiązania teraz między innymi w kampaniach wizerunkowych większości popularnych sieciówek. 

Czytaj też: Modne buty [trendy wiosna-lato 2020]