Cały ten anti-aging

W kosmetyczce każdej z nas, niezależnie od wieku znajduje się jakiś kosmetyk ani-aging. Jednocześnie ponad połowa deklaruje, że ma skórę wrażliwą. I tu właśnie zaczynają się problemy, bo producenci kosmetyków wcale nie rozpieszczają posiadaczek starzejącej się skóry wrażliwej. Przecież nie wszystkie substancje aktywne, które zawarte są w kosmetykach anti-aging mogą być stosowane na skórze wrażliwej w takiej samej formie i w takiej samej ilości, co na skórze normalnej. Nieodpowiednią pielęgnacją często jeszcze bardziej pogłębiamy uwrażliwienie naszej skóry, a wtedy zaczynają się jeszcze większe problemy. Czego używać, a co sobie odpuścić? Jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej? O opinię pytamy eksperta i przedstawiamy 3 kosmetyki, które Cię nie podrażnią.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sesderma Polska (@sesderma_pl) Lut 26, 2020 o 4:12 PST

 

Co na temat skóry wrażliwej i pielęgnacji przeciwstarzeniowej mówią dermatolodzy? O zasady poprawnej pielęgnacji skóry wrażliwej, zapytałyśmy dr Dorotę Roguś-Skorupską.

 

W jaki sposób można rozpoznać, że posiada się skórę wrażliwą? Na jakie oznaki powinnyśmy zwracać uwagę?

dr Dorota Roguś-Skorupska: Skóra wrażliwa to skóra, która reaguje nieprawidłowo na czynniki zewnętrzne, stwarza wiele problemów w codziennej pielęgnacji i obniża komfort życia. Pacjenci mają trudności z doborem odpowiednich kosmetyków, które zmniejszają objawy skóry wrażliwej oraz przywracają prawidłowy i zdrowy wygląd skóry. Pierwszymi objawami może być zaczerwienienie na twarzy, przesuszenie, złuszczanie naskórka. Pacjenci skarżą się na uczucie bólu pieczenia i w różnym stopniu napięcia skóry.

Na jakie składniki aktywne może bez obaw postawić właścicielka skóry dojrzałej i zarazem wrażliwej, a z jakich musi zrezygnować?

dr Dorota Roguś-Skorupska: Osoby ze skórą wrażliwą nie powinny stosować kosmetyków z zawartością alkoholu, substancji potencjalnie uczulających (czyli m.in. zapachowych i konserwantów)drażniących i substancji barwiących, oleju mineralnego, olejków zapachowych, silikonu. Często mimo tego, że zdajemy sobie sprawę z tego jak wrażliwa jest nasza skóra wciąż stosujemy takie kosmetyki, a nieodpowiednią pielęgnacją doprowadzamy ją do jeszcze większego uwrażliwienia.

Ze względu na postępujący proces starzenia się skóry wszyscy pacjenci powinni stosować preparaty z substancjami aktywnymi o udokumentowanym działaniu odmładzającym takich jak retinol, witamina C, witamina E, witamina B5 oraz z antyoksydantami np. kwasem ferulowym. W przypadku jednak skóry wrażliwej, niestety retinole mogą podrażnić skórę i nasilić objawy podrażnienia skóry. Dlatego też u tych osób bezpieczniej jest stosować preparaty, które mają mniej drażniące działanie np. rośliny odpowiednik retinolu bakuchiol. Bakuchiol pozyskiwany jest z roślin z gatunku Psoralea corylifolia (Babći) i Otholobium pubescens. Rosną one w Azji, Afryce oraz Europie Środkowej. Działa na skórę tak samo efektywnie jak retinol, ale nie wywołuje pieczenia i zaczerwienienia skóry. 

Jakich składników nie możemy ze sobą łączyć, bo ich wspólne stosowanie może wywołać podrażnienia? Na przykład gdy jeden znajduje się w moim toniku, a inny w kremie lub masce?

dr Dorota Roguś-Skorupska: Najlepsze efekty uspokojenia skóry przynosi ograniczenie liczby stosowanych preparatów kosmetycznych, tzw. „dieta kosmetyczna” i stosowanie preparatów ubogich w składni aktywne. W przypadku skóry wrażliwej nie powinno się stosować równocześnie preparatów zawierających wiele substancji aktywnych, razem mogą wywoływać podrażnienie. Najlepiej stosować preparaty z jedną aktywną substancją w skojarzeniu z substancjami kojącymi, nawilżającymi i odbudowującymi. Takie idealne połączenie znajduje się w linii Samay marki Sesderma. Substancją aktywną w kosmetykach Samay jest bakuchiol, czyli roślinny odpowiednik retinolu, a reszta składu odpowiada za ukojenie i nawilżenie cery. To doskonała kombinacja dla wszystkich posiadaczy skóry wrażliwej. 

3 produkty, które odmłodzą Twoją skórę, ale jej nie podrażnią: 

Sesderma Samay Krem przeciwstarzeniowy

W tym kremie przeciwstarzeniowym składniki aktywne nie zostaną podane Twojej skórze tak po prostu. Zamknięte są one w SENSISOMAS, czyli specjalnych nanoliposomach, które stworzone zostały po to, aby uzyskać możliwie największą tolerancję składników aktywnych przez skórę wrażliwą. Znajdujące się w kremie bio-retinoidy mają właściwości przeciwstarzeniowe takie same jak retinoidy, jednak są przez skórę lepiej tolerowane. Krem Sesderma Samay możesz stosować więc bez obaw o jakiekolwiek podrażnienia i cieszyć się skuteczną pielęgnacją anti-aging.

Sesderma Samay Serum przeciwstarzeniowe

Serum z serii Samay doskonale uzupełni działanie kremu substancjami aktywnymi, które przywracają funkcję bariery skórnej, nawilżają i łagodzą. Tak samo jak w przypadku kremu, substancje aktywne kosmetyku zostały zamknięte w liposomach SENSISOMAS - wszystko z myślą o jak największej tolerancji. Dodatkowo, lekka konsystencja produktu zapewnia szybkie wchłanianie się substancji aktywnych.

Sesderma Samay Krem kontur oczu przeciwstarzeniowy

Usuwa zmarszczki wokół oczu, cienie i opuchliznę pod oczami, a przy tym jest bardzo łagodny dla skóry, nawet tej najwrażliwszej. W jego składzie znajdziecie wyciąg z Tephrosia purpurea, kompleks  oligosacharydów i α-glukanu, który chroni naturalną florę saprofityczną oraz kompleks protein mleka odpowiadający za naprawę bariery lipidowej skóry. Również w tym produkcie marka Sesderma wykorzystała nośniki SENSISOMAS, które w najbardziej optymalny dla skóry wrażliwej sposób transportują składniki aktywne do jej głębszych warstw, wzmacniając i zwalczając procesy starzenia się jej od wewnątrz.

Dermokosmetyki Sesderma są dostępne w wybranych aptekach stacjonarnych i internetowych, gabinetach lekarskich (m.in. dermatologicznych i medycyny estetycznej) oraz gabinetach kosmetycznych.