"13 powodów" szturmem zdobyło fanów na całym świecie. Serial na podstawie książki Jaya Ashera o tym samym tytule (za produkcję odpowiada Selena Gomez) stał się hitem na platformie Netflix i wywołał sporo kontrowersji. Zaczęto dyskutować o samobójstwach wśród nastolatków, ale niektórzy rodzice wyrażili obawy, że produkcja może być niebezpieczna. Podobno "13 powodów" zawiera "niebezpieczne treści", a nawet "gloryfikuje" samobójstwoW kilku kanadyjskich szkołach wprowadzono nawet zakaz rozmawiania na temat "13 reasons why". Z tego względu powstała nawet kryzysowa infolinia 13ReasonsWhy.info.

"13 powodów": 2. sezon

Jednak popularność tej historii sprawiła, że Netflix przygotowuje 2. sezon "13 powodów"Historia będzie się głównie skupiać już na wydarzeniach po śmierci Hannah (będzie mniej retrospekcji). Jak uczniowie liceum radzą sobie po ujawnieniu taśm i tajemnic?

Wiadomo już, że dojdzie do procesu, który wytoczyli rodzice nastolatki. Netflix podał także, że zobaczymy inną perspektywę wydarzeń opowiedzianych przez Hannah (nie będzie już narratorem). Co więcej, dowiemy się wreszcie co stanie się dalej z Bryce'em (podobno ma "dostać to, na co zasłużył") oraz Jessiką. Nie będzie już więcej taśm, ale twórcy zamierzają się skupić na "toksycznej męskości" i dojrzewaniu u nastoletnich chłopców (jak postrzegają i odnoszą się do dziewczyn oraz kobiet). Jesteśmy ciekawi jak rozwinie się wątek Tylera oraz Tony'ego. To nie koniec newsów! Właśnie podano listę nowych bohaterów.

"13 powodów 2": nowi bohaterowie

Jak podaje magazyn Variety w 2. sezonie "13 powodów" zobaczymy aż siedem nowych postaci - głównie będą to uczniowie liceum. Znamy też nazwiska aktorów. Angaż do jednego z najlepszych seriali Netfliksa otrzymali: Anne Winters ("Tyran"), Bryce Cass ("Inwazja: Bitwa o Los Angeles"), Chelsea Alden ("American Horror Story"), Allison Miller ("Znów mam 17 lat"), Samantha Logan ("Polaroid"), Kelli O'Hara ("Seks w wielkim miescie 2"), a także Ben Lawson ("Sex Story").

"13 powodów": o czym jest serial?

"13 powodów" opowiada o samobójstwie uczennicy Hanny Baker, która przed śmiercią nagrała 13 kaset magnetofonowych, na których podaje powody odebrania sobie życia. Produkcja skupia się na losach nastolatka Clay'a Jensena, który pewnego dnia znajduje pod drzwiami paczkę z kasetami. W "13 powodach" zagrali: Dylan Minnette, Katherine Langford, Kate Walsh, Brain D'Arcy James, Derek Luke, Brandon Flynn, Justin Prentice, Alisha Boe, Christian Navarro i Tommy Dorfma. Za reżyserię odpowiedzialny jest Tom McCarthy ("Spotlight"), a scenariusz to dzieło laureata nagrody Pulitzera, Briana Yorkeya.