Wakacje nad lazurowym morzem lub jazda konna po bezkresnych polanach będzie z nami na dłużej, dzięki tym perfumom. Bo wraz z zapachem wracają wspomnienia. Przygotowałyśmy zestawienie 10 zapachów, o które jesienią zapyta Was każdy stęskniony za energią lata. 

10. Bella Vita Guess

Flakon Bella Vita Guess wygląda jak dotknięty przez króla Midasa. Kwiatowo-orientalna kompozycja skrywa olfaktoryczny motyw przewodni lata: wrażenie ciepła i świetlistości.

9. Soleil Brûlant Tom Ford Private Blend

Z kolei Soleil Brûlant Tom Ford Private Blend odtwarza zapach lśniących promieni słońca. Łączy on kwiaty pomarańczy z nutami czarnego miodu. Ciepło gorącego piasku, które najprzyjemniej odczuwa się po zachodzie słońca.

7 i 8. Midnight Musk & Amber Jo Malone London

Nuty bursztynu w Midnight Musk & Amber Jo Malone London tworzą zaś zmysłową aurę długiej letniej nocy. Lecz to bursztyn to nie jedyny kamień szlachetny w naszym zestawieniu.

Mateusz Stefanowski

6.  Joie-Eclat Valeur Absolue

Rzadko występujący Cytryn, symbol optymizmu, radości i szczęścia, znalazł się na dnie flakonu Joie-Eclat Valeur Absolue. Użyte w nim olejki eteryczne wetiweru i grejpfruta wprowadzą w podobny nastrój.

5. Costa Azzurra Tom

Costa Azzurra Tom Ford Signature  funduje nadmorski słoneczny poranek w śródziemnomorskim stylu, zaczynając od jałowca w porannej rosie i pistacji w otoczeniu zieleni cyprysów, dębów, szyszek i sosnowych igieł.

Zobacz też: O te perfumy pytają mnie wszyscy, nawet nieznajomi na ulicy

4. Daisy Eau So Intense Marc Jacobs

Coś bardziej romantycznego? Proszę bardzo! I oto łąka stokrotek w Daisy Eau So Intense Marc Jacobs.

Mateusz Stefanowski

3. Love Don’t Be Shy Extreme Kilian

Równie romantyczne połączenie znajdziecie w Love Don’t Be Shy Extreme Kilian. Bułgarska róża, z której drogocenny olejek występuje obok słodyczy pianki marshmallow.

2. Tubéreuse Nue Tom Ford Private Blend

W ponure dni swoje odurzające oblicze ukażą ze zdwojoną mocą białe kwiaty, które zapachem walczą o zainteresowanie pszczół. Uwagę innych przyciągnie więc tuberoza w Tubéreuse Nue Tom Ford Private Blend. 

1. Rose Blush Cologne Jo Malone London

Na koniec dobra wiadomość dla rozczarowanych: w tym sezonie woda kolońska przypomina kwiatowy deser. Rose Blush Cologne Jo Malone London to płatki róż zatopione w bazyliowej galaretce. Pychota!

Mateusz Stefanowski