Gdzie na kawę w Warszawie?

Wielokrotnie mierzycie się z dylematem gdzie wybrać się na kawę w stolicy? W tym artykule znajdziesz wybory redakcji dotyczące naszych ulubionych miejsc na filiżankę klasycznego espresso, pysznego flat white czy orzeźwiającego Fetco Tonic. Oprowadzimy cię po kilku dzielnicach Warszawy śladami najciekawszych kawiarni i najlepiej parzonych kaw. 

Dodatkowo na naszej liście znajdziesz też, miejsca w których zaopatrzyć może się każdy prawdziwy kawosz.
Oto najlepsze kawiarnie w Warszawie:

1. Relaks na Mokotowie

Adres: ul. Puławska 48 lub ul. Wilcza 17,Warszawa

Relaks jest kawiarnią idealną do pracy. To dosyć przestrzenne miejsce wykończone drewnianymi panelami i ozdobione kultowymi plakatami. To tutaj znajdziecie wariację na temat tonic espresso, owiane sławą wśród wtajemniczonych, idealne na lato, orzeźwiające... Fetco Tonic! 

2. Ministerstwo kawy przy pl. Zbawiciela i na al. Zjednoczenia 

Adres: Marszałkowska 27/35 lub Aleja Zjednoczenia 46, Warszawa

Kawiarnia znajdująca się na jednej z ulic odchodzących od placu Zbawiciela. Niezobowiązujący klimat, rzemieślnicza kawa i pyszne słodkie przekąski. Tutaj możecie zamówić pół litra etiopskiej kawy z chemexu lub pójść w klasykę opartą na bazie "tradycyjnego" espresso. 

3. Filtry na Ochocie

Adres: Juliana Ursyna Niemcewicza 3, Warszawa

Przywodzące na myśl berliński klimat, małe i wysłużone wnętrze, skrywa w sobie prawdziwe perły wśród baristów i kaw. Obsługa doskonale zna się na tradycji serwowania tego trunku, dlatego też z chęcią nakieruje cię na twoje smaki. W godzinach porannych można trafić również na pyszne, przygotowane na miejscu kanapki. 

4. STOR na Powiślu 

Adres: ul. Tamka 33, Warszawa

Modna kawiarnia na Tamce. Duże okna wprowadzają do wnętrza światło dzienne i pozwalają gościom obserwować tętniące życiem ulice Warszawy. Jedna ze ścian ozdobiona jest morską tapetą, ożywia wnętrze i wprowadza do niego klimat natury. W lokalu możecie napić się wybornej kawy, zjeść słodkości lub zaopatrzyć się w kawowe gadżety. 

5. Secret Life Cafe na Żoliborzu 

Adres: ul. Słowackiego 15/19, Warszawa

To całkiem przestronna kawiarnia na Żoliborzu, sąsiadująca z wegańską restauracją Ósma Kolonia. Lokal okala parapet wypełniony roślinami doniczkowymi. Przesympatyczna obsługa i dosyć intymna lokalizacja zagwarantują relaks i ukojenie od szybkiego tempa kawiarni w śródmieściu. 

6. Coffeedesk: kawiarnia i sklep dla kawoszy 

Adres: ul. Wilcza 42, ul. Próżna 7 lub ul. Tamka 2, Warszawa

To warszawska kawiarnia oferująca w swoim asortymencie niemalże wszystko od kaw, po kawiarki i inne gadżety do kupienia na miejscu. Oprócz tego w jej pastelowych wnętrzach na ulicy Wilczej napijesz się świetnej kawy i zjesz pyszne wypieki. 

____________________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.