Butelka bąbelków  kojarzy się z czymś luksusowym i wyjątkowym. Powinna zawsze chłodzić się w lodówce bo, jak się okazuję, Sylwester nie jest jedyną okazją, podczas której warto ją otworzyć."Szampan sprawia, że każdy dzień wydaje się być niedzielą" – mawiała Marlene Dietrich. A my, poznawszy ciekawostki na temat tego alkoholu, śmiało możemy jej przytaknąć!

Niedawno wzięłyśmy udział w szampańskich warsztatach z marką Moët & Chandon. Odkryłyśmy na nich, że wbrew pozorom szampan jest bardzo uniwersalnym alkoholem. Poznałyśmy historię jego powstawania i fakty, o których nie miałyśmy pojęcia. Wiemy już, z jakim jedzeniem łączyć bąbelki oraz z czego najlepiej je pić. Teraz rozumiemy zachwyt wielbicieli szampana nad tym wyjątkowym trunkiem! Do ich grona należała Maria Antonina, Coco Chanel czy sam Napoleon Bonaparte

"Szampana piję tylko w dwóch sytuacjach: kiedy jestem zakochana i kiedy nie jestem”. – mawiała Coco Chanel.

"Szampan to jedyny trunek, po którym kobieta staje się jeszcze piękniejsza”. - cytat Madame de Pompadour.

Dzisiaj szampana kochają raperzy i współczesne gwiazdy kina Hollywood. Ambasadorką Moët & Chandon była Scarlett Johansson, a teraz markę promuje najbardziej utytułowany tenisista w historii tego sportu, Roger Federer. Bąbelki serwuje się na wystawnych galach lub uroczystych śniadaniach. Szampana można pić zawsze, do każdego dania, świętując wielkie i małe okazje!