Zachwycamy się ich kreacjami podczas festiwali filmowych, gal z okazji rozdania nagród czy oficjalnych wystąpień. A czy wiecie, że niektóre najsławniejsze aktorki same dbają o swoją garderobę? Choć w Hollywood (i nie tylko!) jest sporo świetnych stylistek, te gwiazdy wolą decydować o sobie, nawet w kwestii ubioru. 

Meghan Markle

Meghan Markle

Choć dziś jest bardziej znana jako księżna Sussex, Meghan Markle karierę zrobiła jako aktorka w serialu "W garniturach". I nawet mimo dołączenia do brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przyjaźni ze stylistką Jessiką Mulroney, Amerykanka sama dbała o swoje stylizacje. Daniel Martin, wizażysta Markle w rozmowie z telewizją CBD wyznał: "Ona nie ma stylistki. Wszystko co nosi wybiera sama. To niesamowite, że jest w stanie sama temu podołać". 

"Istnieje jakieś fałszywe przeświadczenie, że mieszka w złotym pałacu z personelem, damami dworu i korzysta ze wszystkich królewskich przywilejów. To po prostu nieprawda... (...) Z wyjątkiem ślubu sama wykonuje także swój makijaż. Sama się ubiera i stylizuje" - dodał Martin w  2019 roku.

Blake Lively

Blake Lively

Aktorka znana z serialu "Plotkara" czy filmu "Wiek Adaline" rzadko pojawia się na czerwonym dywanie, woli utrzymywać swoje życie w sferze prywatnej. Ale gdy już wybiera się na galę, pokaz mody czy premierę filmową zawsze wygląda świetnie. W trakcie promocji swojego filmu potrafi przebierać się nawet siedem razy dziennie! A zdjęcia Amerykanki pojawiają się we wszystkich mediach, pod prawie każdą szerokością geograficzną z dopiskiem: "Blake Lively znów wyglądała przepięknie". Jak się okazuje to zasługa samej celebrytki. To nie plotka. Lively wyznała to podczas wywiadu z serwisem WWD. 

"Uwielbiam dizajn, uwielbiam modę, to sposób na bycie kreatywnym" - przyznała aktorka. "W mojej pracy mogę być kreatywna, ale tylko przez pewien czas i wtedy tak wiele osób jest zaangażowanych, obojętnie czy chodzi o początek, środek czy koniec. (...) Najtrudniejsze jest oglądanie tych wszystkich pokazów mody i robienie zrzutów ekranu tych wszystkich stylizacji, które mi się podobają i załatwianie ich. Mam asystenta, który sprawdza mój wygląd, ale w dużej mierze sama mam relacje z projektantami". 

Emmy Rossum

Podobno Emmy Rossum za bardzo kocha modę, aby polegać na stylistach. "Uwielbiam modę, jestem taka powierzchowna"- powiedziała The Huffington Post. "Nie, po prostu uwielbiam bawić się ubraniami, to naprawdę fajne. Sama wysyłam emaile do działów PR lub projektantów i wybieram to, czego chcę, a oni wysyłają to do mnie. A potem przesyłam ubrania FedExedem i nigdy więcej już ich nie widzę”.

Olivia Munn

Olivia Munn

Choć aktorka czasem korzysta z pomocy stylistki Micaeli Erlanger (odpowiada za wygląd m.in. Meryl Streep i Lupity Nyong’o), głównie polega na swojej opinii. W 2012 roku w rozmowie z magazynem People Munn przyznała: "jedynym powodem, dla którego nie korzystam ze stylisty, jest to, że uważam, że jeśli ma coś pójść źle, to wolę, żeby to była moja (wina, przyp.red.)."

Sienna Miller

Sienna Miller

Tak! Sienna Miller to kolejna gwiazda, która sama chętnie wybiera swoje stylizacje. Trzeba przyznać, że jest w tym fenomenalna. 

Diane Kruger

Diane Kruger

Diane Kruger od lat nie ukrywa, że nie korzysta z porad stylistów. "Nadal sama się stylizuję. Na czerwony dywan często pożyczam suknie od projektantów, ponieważ tak jest łatwiej" - cytuje aktorkę Yahoo Style. "Oddajesz ją potem i nie musisz chodzić na zakupy".

"Czasem patrzę się na zdjęcia z początków mojej kariery, gdy pracowałam (ze stylistą, przyp. red.) i zawsze wtedy myślę: O mój Boże, To do mnie nie pasuje. Wyglądam jak inni. To był jeden z powodów, dlaczego zrezygnowałam z takiej pomocy". 

January Jones

January Jones

"Niepodoba mi się pomysł płacenia ludziom, którzy mają mi mówić, co wygląda dobrze. Jeśli nie czuje się w tym sobą, to dlaczego mam to nosić?" - ujawniła aktorka z serialu "Mad Men" w trakcie wywiadu dla amerykańskiej edycji ELLE.

Tilda Swinton

Tilda Swinton

Jedna z najbardziej utalentowanych aktorek, która ze swojego niezwykłego stylu zrobiła wizytówkę. Nikt tak się nie ubiera, jak właśnie Tilda Swinton. 

"Masz na myśli, że ktoś jest w twoim pokoju hotelowym, kto wyjmuje twoje ubrania z walizki i układa je dla ciebie? Naprawdę? A może to tylko fantazja. W mojej walizce nie ma nikogo takiego, tylko ja, to mogę powiedzieć" - powiedziała Swinton na łamach serwisu stylist.com.

Marion Cotillard

Marion Cotillard

Największe francuskie domy mody chcą ubierać Marion Cotillard. Przez lata gwiazda nie musiała korzystać z porad stylistów, ponieważ była ambasadorką Dior i to właśnie w kreacjach tej marki aktorka pojawiała się na czerwonym dywanie. Dziś aktorka reklamuje perfumy Chanel, czy to oznacza, że będzie teraz wybierać kreacje w butiku przy Rue Cambon 31? 

Diane Keaton

Diane Keaton

Przez lata podziwialiśmy ją jako Annie Hall ze słynnego filmu Woody'ego Allena, ale prywatny styl Keaton jest równie intrygujący. Tak jak jej filmowa bohaterka gwiazda uwielbia biel, beż i czerń, chętnie nosi też kratę oraz srebrne detale. "Uwielbiam ubrania, sama się stylizuję" - wyznała Diane w 2013 roku w The Telegraph.