Dbanie o włosy zaczyna się od skóry i chociaż świadomość na ten temat wzrasta, nie każdy wie, na czym polega jej kompleksowa pielęgnacja. Oprócz szamponu, odżywki i różnego rodzaju mgiełek oraz masek, istotną kwestią jest złuszczanie, czyli stosowanie peelingów. Robimy to jeśli chodzi o twarz i ciało, ale zapominamy o głowie. Brak tego kroku w rutynie pielęgnacyjnej może być powodem, dla którego twoje włosy są oklapnięte, pozbawione objętości i - pomimo używania dedykowanych kosmetyków - nie chcą odbić się od nasady. Jeżeli ten temat nie jest ci obcy i chcesz poprawić kondycję skóry głowy oraz włosów, masz problem z przetłuszczającymi się kosmykami i właśnie brakiem objętości, koniecznie sprawdź, jak działa peeling do skóry głowy. Włączenie go do regularnej pielęgnacji może stać się remedium na wymienione problemy.

Peeling do skóry głowy – dlaczego warto go stosować?

Jak działa peeling do skóry głowy? Analogicznie jak ten do twarzy, czyli neutralizuje poziom sebum i pozbywa się martwego naskórka oraz pozostałości zanieczyszczeń, a także zawiera składniki nawilżające i odżywcze, które pomagają w pielęgnacji.

“Istnieje kilka rodzajów peelingów do skóry głowy, z których każdy ma swoje unikalne cechy i korzyści. Oto najważniejsze z nich:

  • peeling mechaniczny  – wykorzystuje drobne ziarna lub kuleczki do delikatnego złuszczania martwego naskórka i oczyszczenia.
  • peeling chemiczny  – wykorzystuje kwasy owocowe, enzymy lub inne substancje chemiczne do rozpuszczania martwego naskórka i usuwania zanieczyszczeń.
  • peeling enzymatyczny – opiera się na enzymach roślinnych lub owocowych, które rozkładają martwy naskórek, nie wymagając tarcia ani pocierania”,

wskazuje Kasia Czaja, trenerka z Davines oraz właścicielka Pracowni Fryzjerskiej Hairetic. 

O zalety stosowania peelingu do skóry głowy zapytałyśmy również Darka Wójcika, artysta sztuki fryzjerskiej oraz założyciel salonu DW Creative. Specjaliści w temacie dbania o włosy wyróżnili korzyści takie jak:

  • Normalizacja produkcji sebum
  • Dokładne oczyszczenie z zanieczyszczeń
  • Usunięcie martwego naskórka
  • Mniejsze przetłuszczanie się skóry głowy
  • Działanie antybakteryjne
  • Uczucie świeżości
  • Zdrowszy wzrost włosów
  • Poprawienie krążenia 
  • Grubsze i mocniejsze włosy

W ten sposób poprawisz także wygląd włosów, które dzięki głębokiemu oczyszczeniu skóry, w końcu odbiją się od nasady i nie będą przetłuszczać. Peeling do skóry głowy pomaga w utrzymaniu równowagi, co prowadzi do uzyskania pięknej fryzury z objętością.

Peeling do skóry głowy – jaki produkt wybrać?

Peelingi do skóry głowy dzielą się, podobnie jak te tradycyjne do twarzy i ciała, na enzymatyczne i mechaniczne. “Jednymi z najczęściej polecanych są te na bazie kwasów owocowych, delikatniejsze dla skóry głowy od peelingów mechanicznych. Delikatnie usuwają martwy naskórek, oczyszczają pory i pomagają w regulacji sebum. Ważne jest to, aby stosować ten produkt regularnie. Systematyczność w przyszłości zaowocuje poprawą kondycji skóry głowy, a także włosów”, rekomenduje Darek Wójcik z DW Creative.

Peeling do skóry głowy Aveda Exfoliating Scalp Treatment z linii Scalp Solutions

 

Szampon Davines Naturaltech Detoxifying z peelingiem do skóry głowy i włosów

fot. materiały prasowe