„Lalka” w wersji Netfliksa. Ruszają zdjęcia do serialu inspirowanego powieścią Prusa – wiemy, kto zagra Izabelę i Wokulskiego
Netflix bierze na warsztat jedną z najważniejszych polskich powieści, a za kamerą staje Paweł Maślona. W głównych rolach: Sandra Drzymalska i Tomasz Schuchardt – będzie romantycznie, gorzko i bardzo współcześnie.
Spis treści:
- Nowa „Lalka” Netflixa: start zdjęć 1 lipca
- Gwiazdorska obsada: Drzymalska i Schuchardt w ikonicznych rolach
- Miłość, obsesja i rozdarcie społeczne w ujęciu Maślony
- Warszawa sprzed 150 lat i inne lokacje serialu „Lalka” Netflixa
- Konkurencja od TVP: powstanie równoległa ekranizacja „Lalki”
Nowa „Lalka” Netflixa: start zdjęć 1 lipca
Netflix startuje z produkcją „Lalki” – zdjęcia do serialu inspirowanego powieścią Bolesława Prusa ruszają już 1 lipca. Za reżyserię odpowiada Paweł Maślona, znany z filmu „Kos”, który zdobył Złotego Lwa na festiwalu w Gdyni. Scenariusz napisał Paweł Demirski, a całość produkuje Akson Studio.
Serial będzie składać się z 6 odcinków i zapowiadany jest jako ambitna, emocjonalna i nowoczesna interpretacja klasyki polskiej literatury.
Gwiazdorska obsada: Drzymalska i Schuchardt w ikonicznych rolach
W postać Izabeli Łęckiej wciela się Sandra Drzymalska. Jak mówi aktorka, Izabela to kobieta głęboka, niezależna i pełna sprzeczności – zupełnie inna niż jej stereotypowy wizerunek. Drzymalska podkreśla, że w tej wersji Izabela nie chce być tylko „damą do wzięcia”, ale kobietą, która sama decyduje o swoim losie.
Z kolei Tomasz Schuchardt gra Stanisława Wokulskiego – romantyka zmagającego się z rzeczywistością i społecznymi schematami. Jak sam przyznaje, zależało mu na pokazaniu postaci z krwi i kości – z wewnętrznymi rozterkami i emocjami, które każdy może zrozumieć.
Miłość, obsesja i rozdarcie społeczne w ujęciu Maślony
„Lalka” Netflixa będzie melodramatem z elementami tragikomedii, kryminału i humoru. Paweł Maślona podkreśla, że serial opowie o emocjach, społecznym rozdarciu i obsesji – nie zamykając się jednak w jednej konwencji gatunkowej.
Fabuła ma skupić się na dwugłosie dwóch równorzędnych postaci – Izabeli i Stanisława – na tle Warszawy ogarniętej żądzą posiadania i przemianami społecznymi. Serial obiecuje bogatą warstwę psychologiczną i dynamiczną narrację.
Warszawa sprzed 150 lat i inne lokacje serialu „Lalka” Netflixa
Zdjęcia do „Lalki” powstaną w czterech polskich miastach: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Lublinie. Reżyser zapowiada, że produkcja przeniesie widzów do miasta sprzed 150 lat – scenografia, autentyczne lokacje i nowoczesne efekty specjalne mają pomóc stworzyć obraz Warszawy z końca XIX wieku: tętniącej życiem, handlem i pełnej klasowych napięć.
Konkurencja od TVP: powstanie równoległa ekranizacja „Lalki”
Netflix nie jest jedyną platformą, która sięga po kultową powieść Prusa. TVP również zapowiedziała swoją wersję „Lalki”, która powstanie w formie filmu kinowego i serialu. Zdjęcia ruszą w sierpniu 2025 roku.
W wersji TVP rolę Izabeli Łęckiej zagra Kamila Urzędowska, a Stanisława Wokulskiego – Marcin Dorociński. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawalski, a zdjęcia realizować będzie Piotr Sobociński jr. Producentami są Telewizja Polska i Gigant Films.