Związki z sąsiednimi znakami zodiaku

Mawia się, że przeciwieństwem miłości jest nienawiść. To nieprawda. Nienawiść leży blisko miłości. Łatwo znienawidzić kogoś, kogo się kochało, ale zakochują się w sobie i ci, którzy wcześniej mogli się nienawidzić. Wedle powiedzenia „kto się czubi, ten się lubi”. Taką zależność widzimy w horoskopie. Mogłoby się wydawać, że sąsiednie znaki zodiaku byłyby dla nas świetnym dopasowaniem zarówno w przyjaźni, jak i miłości. W końcu znajdują się tuż obok nas. Bardzo często osoby spod tych właśnie znaków są naszymi przyjaciółmi albo kochankami. Czy skoro urodziły się tuż przed lub zaraz po nas, mają z nami wiele wspólnego? Otóż wcale tak nie jest. Astrologia partnerska kieruje się zupełnie innymi zasadami. W rzeczywistości sąsiadujące znaki mogą być bardzo trudnymi relacjami z różnych powodów. Wyjaśniamy, dlaczego na podstawie przykładów starych jak świat.

Sąsiednie znaki zodiaku pojawiają się wokół nas jako przyjaciele lub osoby, które rzucają nam wyzwania. 

Sąsiednie znaki zodiaku - sprzeczności

Główną przeszkodą w astrologicznej zgodności dla sąsiednich znaków zodiaku jest to, że mają niezgodne żywioły. Sąsiednie znaki zodiaku zawsze będą jedną z czterech kombinacji żywiołów:

  • powietrze - woda
  • ogień - ziemia
  • woda - ogień
  • ziemia - powietrze

W astrologii całkiem nieźle współpracują ze sobą znaki żywiołów:

  • powietrza i ognia (czyli Bliźnięta, Wagi, Wodniki z Baranami, Lwami i Strzelcami), bo powietrze podkręca ogień,
  • wody i ziemi (czyli Raki, Skorpiony i Ryby z Bykami, Pannami i Koziorożcami), ponieważ woda podlewa ziemię.

Znaki, które są obok siebie, nie mają współpracujących żywiołów i dodatkowo są różnej jakości. Jakość to drugi ważny podział w astrologii, który różnicuje każdy żywioł na jakość kardynalną (Baran, Rak, Waga i Koziorożec), stałą (Byk, Lew, Skorpion, Wodnik) i zmienną (Bliźnięta, Panna, Strzelce, Ryby).

Żywioły znaków zodiaku - wpływ na związek >>

Dobre połączenie, czy przepis na katastrofę?

Przykładowo, relacja Wodnika z Rybami jest mieszanką żywiołu powietrza i wody, które w naturze średnio się dogadują. Problem polega na tym, że powietrze ma tendencję do wywoływania sztormu na głębokich wodach emocji. Znaki wodne wyczuwają, że nie mogą całkowicie ufać znakom powietrznym w kwestii powierzania im swoich uczuć. Wodnik zwyczajnie nie wie, jak to jest być tak wrażliwym i emocjonalnym. Tymczasem woda w postaci pary przedostaje się do powietrza, powodując deszcz. Znaki powietrzne więc czują się niepewnie w sytuacjach ze znakami wodnymi, nad którymi nie mają żadnej kontroli. 

Powietrze tworzy na wodzie gwałtowne fale, a ogień pozbawia ziemię życia. 

Relacja Barana i Byka to kolejne klasyczne nieporozumienie żywiołów, w którym ogień spotyka się z ziemią. Ogień bardzo rzadko niszczy ziemię, z wyjątkiem erupcji wulkanicznych, ale spala ją i pozbawia życia. Znaki ziemskie mają prawo czuć wrodzoną ostrożność w stosunku do swoich ognistych sąsiadów. Ten sam rodzaj wątpliwości przeczuwa znak ognia. Zbyt dużo ziemi całkowicie ugasza pożar. Spowalnia jego rozprzestrzenianie się. W przypadku Barana i Byka istnieje fundamentalny niepokój w partnerstwie.

Karma sąsiednich znaków zodiaku

Oczywiście zdarzają się udane relacje pomiędzy sąsiednimi znakami zodiaku. Możesz nawet odkryć, że twoi przyjaciele to znaki sąsiednie, a nie osoby spod tego samego żywiołu. Taka kompilacja świadczy o tym, że połączył was związek karmiczny nauczyciela z uczniem. Według astrologii każdy z nas może się czegoś nauczyć od znaku, który nas "wyprzedza" lub poczuć niewytłumaczalne współczucie i tolerancję w stosunku do poprzedzającego nas znaku. To oznacza, że Wodnik wyciągnie dużo wiedzy z relacji z Rybami, szczególnie jeśli chodzi o sferę uczuć. Ryby potrzebują partnera pływającego po głębokich wodach. Chociaż ta dwójka to same różnice, wzajemnie się wspierają i tolerują. Na przykładzie połączenia Barana z Bykiem, to Baran wiele nauczy się od Byka. Starszy Byk przekazuje mu takie wartości jak cierpliwość, solidność i zaangażowanie w trwałe rzeczy. Tymczasem brawura Barana sprawia, że Byk przestaje czuć przerażenie w obliczu podejmowania decyzji. Tak więc znaki sąsiadujące są w swoim życiu po to, by wzajemnie promować swój rozwój. Ten wzór powtarza się w całym zodiaku.

Chociaż Wodnik jest „uczniem” w relacji Wodnik-Ryby, ten sam Wodnik wciela się w rolę nauczyciela w związku z poprzedzającym go Koziorożcem.

Jeśli będziemy słuchać swojego astro sąsiada i poświęcimy mu trochę uwagi, dużo wyciągniemy z tej cennej relacji. Ogólnie rzecz biorąc, jeden znak bardzo różni się od następnego, ale wszyscy mamy cechy, które mogą być dla siebie pożądane i ekscytujące. Jesteś Skorpionem, który zaczął umawiać się ze Strzelcem? Jeszcze go nie przekreślaj. Wasze dusze z jakiegoś powodu spotkały się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Znaki sąsiadujące - podsumowanie

Znaki obok siebie to kompletnie różne sposoby działania i postrzegania świata, więc nie trudno o konflikty. O naszym znaku urodzeniowym decyduje Słońce, ale oprócz niego mamy w horoskopie jeszcze znak księżyca oraz znak wschodzący, domy astrologiczne i planety. Żeby upewnić się, co połączyło nas z daną osobą, lepiej porównać wykresy urodzenia w aplikacji astrologicznej. Bardzo dużo aspektów wpływa na to, jak w przyszłości potoczą się nasze losy ze znakiem sąsiadującym. 

Najlepsze aplikacje astro, które obliczają horoskop partnerski >>