Kiedy mowa o fotografiach portretowych, zazwyczaj myślimy o zdjęciach do dyplomu czy paszportu. To oczywiście duże uproszenie. Ludzka twarz jest o wiele bardziej złożona. Za pomocą odpowiednio zrobionych zdjęć możemy uchwycić każdą emocję – radość, smutek, zaskoczenie czy spokój. Nie ma jednej zasady mówiącej, jaki sprzęt najlepiej nadaje się do portretów. Piękne zdjęcia można robić zarówno tradycyjnymi aparatami, jak i telefonami komórkowymi. Jeżeli szukamy idealnego smartfona do portretów, strzałem w dziesiątkę będzie model realme 12 Pro+ 5G inspirowany luksusowym wzornictwem.

Dwie wersje kolorystyczne

Nowe technologie i świat sztuki coraz częściej się przenikają. Doskonałym tego przykładem jest smartfon realme 12 Pro+ 5G nawiązujący do rzemiosła francuskiego zegarmistrza Olliviera Savéo. Stworzył on wiele projektów szwajcarskich zegarków. Współpracował z takimi markami, jak Rolex, Roger Dubuis, Piaget, Breitling czy Quinting. Ten najwyższej klasy kunszt stał się inspiracją do stworzenia realme 12 Pro+ 5G – sprzęt został zaprojektowany tak, by emanować wyrafinowaniem i elegancją. Każdy szczegół odzwierciedla najwyższe standardy luksusu i precyzji – od złotej ramki z ryflowaniem, po polerowaną tarczę z efektem promieniowania słonecznego. Model występuje w kolorze beżowym oraz granatowym.

Materiały prasowe

Doskonałe proporcje ostrości

Portrety można wykonywać w różnych miejscach, np. w plenerze. Chodzi jednak o to, aby osoba fotografowana była na pierwszym planie. W tym celu warto użyć teleobiektywu – z przodu smartfona znajduje się aparat o rozdzielczości 32 MP. Dzięki technologii fotografii wieloogniskowej można eksplorować gamę ogniskowych – od szerokiego kąta po teleobiektyw, uzyskując wyjątkową klarowność oraz wszechstronność w każdym ujęciu. Korzystając z teleobiektywu, uzyskamy ostrą twarz na tle stonowanego tła. Wyeliminujemy też niechciane szczegóły, które odwracają uwagę od głównego motywu. 

Materiały prasowe

Profesjonalne zdjęcia z oddali

Wspaniałą okazją do wykonania interesujących portretów mogą być zagraniczne podróże. Wiele osób prośbę o zdjęcie traktuje jako komplement. Jeżeli jednak mamy obawy i chcemy sfotografować lokalną społeczność w sposób dyskretny, warto oddalić się, a następnie skorzystać z zoomu. W ten sposób uzyskamy powiększony obraz bez potrzeby zbliżania się do obiektu. Smartfon realme 12 Pro+ 5G wyposażony został w dodatkowy aparat Sony lMX890 OlS o rozdzielczości 50 MP, któremu towarzyszy innowacyjny obiektyw peryskopowy z 3-krotnym zoomem optycznym, 6-krotnym zoomem hybrydowym oraz 120-krotnym zoomem cyfrowym.

Materiały prasowe

Kolory wierne rzeczywistości

Zdjęcia robione w sztucznym oświetleniu lub studiu mogą wydawać się ciemne lub mało nasycone. Z kolei nieodpowiednie oświetlenie często powoduje, że na twarzy pojawiają się cienie. Aby zdjęcie było jak najlepsze, warto użyć profesjonalnego sprzętu. Smartfon realme 12 Pro+ 5G posiada zakrzywiony wyświetlacz (6,7’’) o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Dzięki technologii OLED i optymalizacji Pro-XDR oferuje on niezrównaną klarowność, kontrast i wierność kolorów. Tego typu funkcje przydają się nie tylko podczas robienia zdjęć, ale również oglądania filmów czy grania w gry. Każdy szczegół ożywa z zapierającym dech realizmem.

Materiały prasowe

Miejsce na zdjęcia i nie tylko

Gdy już zrobimy serię zdjęcia, możemy przesłać je na inne urządzenie albo zachować w telefonie. Model realme posiada aż 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. To dużo miejsca na gry, media czy aplikacje. Smartfon ma także wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, który zapewnia błyskawiczną płynność działania. Bateria o pojemności 5000 mAh pozwala na korzystanie ze sprzętu przez wiele godzin. Jeśli smartfon nagle się rozładuje, wystarczy skorzystać z opcji szybkiego ładowania. W zaledwie 19 minut bateria osiągnie moc od 1 do 50%, a my znów będziemy mogli cieszyć się ukochanym sprzętem!

Materiał promocyjny marki Realme