"Kimi": nowy thriller z Zoë Kravitz w roli głównej

Reżyser stojący za takimi produkcjami jak te o Dannym Oceanie (m.in. "Ocean's 11") oraz "Erin Brockovich", za który Julia Roberts zdobyła Oscara, w 2022 roku przychodzi z nową, trzymającą w napięciu historią przedstawiającą dystopiczną wizję świata.

Wcześniej, w 2021 roku, amerykański reżyser nakręcił "No Sudden Move", czyli kryminalną opowieść o grupie przestępców, którzy spotykają się w tajemniczych okolicznościach, jednak niespodziewanie muszą zacząć ze sobą współpracować. W rolach głównych wystąpili Don Cheadle, Benicio del Toro, David Harbour oraz Jon Hamm.

A o czym będzie "Kimi"?

"Kimi": fabuła nowego filmu z Zoë Kravitz w roli głównej

Nadchodzący film będzie opowiadał historię socjopatycznej Angeli Childs, która zajmuje się kontrolowaniem nowoczesnych asystentów dźwiękowych, które słuchając rozmów swoich właścicieli, przechowują w archiwach ogromne ilości informacji na ich temat. Pewnego razu podczas analizy jednego z takich materiałów, Angela trafia na trop czegoś bardzo niepokojącego. Brutalne przestępstwo, które wyśledziła staje się jej główną zagadką do rozwiązania, jednak przełożeni bagatelizują ten problem. Kobieta, pomimo swoich głębokich lęków związanych z kontaktami społecznymi i wyjściem do świata w dobie pandemii, próbuje działać i odkryć kto stoi za odkrytym przestępstwem.

"Kimi": twórcy oraz obsada nowego filmu Stevena Soderbergha

W główną rolę w nowym filmie Soderbergha wcieli się znana z takich produkcji jak "Wielkie Kłamstewka" oraz "Niezgodna" Zoë Kravitz. Opróz tego w produkcji zobaczymy Ritę Wilson ("Bezsenność w Seattle"), która zagra przełożoną Angeli Childs, Byrona Bowersa i Jamiego Camila.

Za scenariusz "Kimi" odpowiada David Koepp, który na swoim koncie ma takie produkcje jak "Mission: Impossible" i "Jurassic Park", a za muzykę były perkusista Red Hot Chili Peppers, Cliff Martinez.

"Kimi": premiera i zwiastun filmu 

Premiera filmu jest zaplanowana na 10 lutego 2022 roku i trafi na platformę HBO Max.