Jakie różnice dzielą oba typy manicure? Chodzi o kolor. French jest monochromatyczny – opiera się na czystej bieli oraz delikatnym écru. Dzięki dwóm, zbliżonym do siebie odcieniom wydaje się schludny i ponadczasowy. Tom Bachik, jeden z najlepszych stylistów paznokci w Hollywood, zaproponował Jennifer Lopez coś odwrotnego: połączenie bieli i… czerni. Tak stworzył Tuxedo nails, czyli paznokcie inspirowane smokingiem. Jen, która wiele razy zakładała smoking i ma ewidentną słabość do czarno-białych stylizacji (zakłada je zarówno na wielkie gale, jak i na co dzień), musiała zakochać się w tym wzorku od pierwszego wejrzenia.

Jak wykonać Tuxedo nails?

W przypadku tej stylizacji zaczynamy od pomalowania płytki bezbarwną bazą, a następnie nanosimy czarny lakier. Lakier możesz dociągnąć do końcówek, ale nie musisz. Kolejny krok to podkreślenie końcówek paznokci za pomocą białego lakieru. Żeby granica między kolorami była równa i wyrazista, najlepiej cienkim pędzelkiem wyznaczyć półokrągłą, białą linię i wypełnić kolorem. Do wykonania stylizacji przydadzą ci się lakiery o dobrym kryciu – na przykład Inglot w odcieniu 953 (czerń) i 038 (biel).

Na koniec paznokcie pokrywamy transparentnym, błyszczącym topem. Aby zbliżyć się jak najbardziej do efektu hybrydy, wykorzystaj lakier Inglot Iconic Gel tworzący na płytce lśniącą, lustrzaną powłokę i chroniący manicure przed opryskiwaniem.

Tuxedo nails - inspiracje

Paznokcie Jennifer Lopez to nie jedyny wariant czarno-białego manicure. Tom Bachik wciąż szuka sposobów na urozmaicenie tradycyjnego frencha i co jakiś czas publikuje na swoim Instagramie jego nowe odsłony. U Camilii Cabello dodał do tej klasycznej stylizacji czarny akcent:

Inna zanana manicurzystka, Zola Ganzorigt, postanowiła stworzyć jeszcze bardziej efektowny, czarno-biały wzorek dla Vanessy Hudgens. Aktorka dopasowała go do swojej sukni na Mat Galę.

W sieci można natknąć się też na bardziej subtelną interpretację Tuxedo nails: