Oświadczenie White'a nie precyzowało dokładnych zarzutów, do których się odnosił, ani nie wyjaśniało przyczyny opóźnionego opublikowania odpowiedzi kilka miesięcy po tym, jak pierwsze oskarżenia obiegły media społecznościowe w styczniu. Mimo to aktor stanowczo zaprzeczył stawianym mu zarzutom.

White stwierdził: „Pogłoski są fałszywe. Nie mogę zaakceptować przedstawiania mnie jako kogoś bigoteryjnego lub karygodnie lekceważącego bezpieczeństwo ludzi”.

W relacjach na Instagramie White podkreślił skutki, jakie zarzuty miały na jego osobiste relacje. Według aktora jego rodzina została poddana doxxingowi, a jego przyjaciele otrzymali groźby śmierci. „Wykorzystano moje nieletnie zdjęcia, a przykłady mojego odgrywania roli zostały przedstawione jako nienawistne” – dodał White.

„Moja przyjaciółka Jane została fałszywie przedstawiona jako ofiara, a jej próby wyjaśnienia sprawy zostały zignorowane. Dała mi pozwolenie na umieszczenie jej w tej wiadomości”.

Wyrażając swój niepokój z powodu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, White podziękował swoim fanom i wezwał do zaprzestania nękania jego rodziny, przyjaciół i współpracowników. Podkreślił przy tym, jak ważne jest odróżnianie bezpodstawnych zarzutów od prawdziwych doświadczeń ofiar, jako że nieuzasadnione oskarżenia mogą wzbudzać nieufność względem faktycznych pokrzywdzonych.

Screenshot z instagramowej relacji @percy

Pierwsze oskarżenia pod adresem Percy'ego Hynesa White'a pojawiły się 18 stycznia, gdy użytkowniczka Twittera oskarżyła go o napastowanie jej na imprezie, którą zorganizował w Toronto. Internautka twierdziła również, że aktor i jego przyjaciele organizowali imprezy, dostarczali alkohol i narkotyki nieletnim dziewczynom, a także dopuszczali się z nimi czynności seksualnych. Wkrótce pojawiły się podobne zarzuty, co skłoniło niektórych fanów serialu „Wednesday” do domagania się usunięcia White'a z serialu.

Percy Hynes White wcielił się w postać Xaviera Thorpe'a, ucznia Nevermore Academy. Jego postać odegrała znaczącą rolę jako potencjalny obiekt miłosnych zainteresowań głównej bohaterki, Wednesday Addams, i jej koleżanki, Bianki Barclay.

Przed rolą w „Wednesday” Hynes White pojawił się w serialach takich jak „The Gifted” produkcji Fox i kanadyjskich serialach takich jak „Pretty Hard Cases”, „Transplant” i „Murdoch Mysteries”. 

To jego pierwsza aktywność w mediach społecznościowych od czasu wypłynięcia oskarżeń. Możliwość komentowania jego postów na Instagramie pozostaje wyłączona.