Sellpy powstało siedem lat temu w Szwecji i od tego czasu zrewolucjonizowało skandynawski rynek modowy - platforma pokazała, że możliwe jest zupełnie naturalnie ponowne wykorzystywanie ubrań, butów, torebek, akcesoriów i dodatków do wnętrz. "Sellpy narodziło się z idei umożliwienia wszystkim życia w obiegu zamkniętym. Najłatwiejszym sposobem na ograniczenie emisji jest lepsze wykorzystanie tego, co już istnieje" podkreślają założyciele sklepu. 

W 2020 roku firma pojawiła się w Niemczech, a w lutym także w Austrii oraz Holandii.

Jak kupować perełki z drugiej ręki? Rozmawiamy z Harel [podcast Dział Vintage]>>

To jednak nie koniec podbijania świata przez Sellpy - dziś oficjalnie podano do informacji, że sklep ruszy w kolejnych 20 europejskich krajach.

"Popyt konsumencki na produkty z drugiej ręki nigdy nie był tak silny i jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku w branży mody. W czerwcu 2020 r. Sellpy zrobiło swój pierwszy międzynarodowy krok i rozpoczęło działalność w Niemczech, a w lutym tego roku rozszerzyło ją na Holandię i Austrię. Teraz uruchamia swój sklep internetowy w kolejnych 20 krajach Europy za pośrednictwem nowej strony internetowej sellpy.com" czytamy w komunikacie prasowym.

Wiadomo, że firma będzie miała swój magazyn w Polsce, dokładnie w Poznaniu. Chodzi o dostęp do przestrzeni należących do H&M, z którym Sellpy będzie ściśle współpracować oraz obsługę przez szwedzki koncern całego procesu dystrybucji (także sprawdzania jakości sprzedawanych ubrań). Za procesy usług obejmujących obieg zamknięty tego internetowego sklepu ma być odpowiedzialny Global Logistics Region East Europe, czyli część globalnego łańcucha dostaw H&M. Co istotne dla całej sytuacji, H&M ma 70% udziałów w Sellpy - pierwsze kupiło w 2015 r. Jak wyjaśnił w wywiadzie dla Reuters Gustav Wessman, szef ekspansji w Sellpy, koncern zainwestował jego rozwój już około 20 mln euro.

Gdzie dokładnie pojawi się Sellpy? Na Instagramie platformy możemy przeczytać taki post: "Z radością informujemy, że zakupy w Sellpy są już dostępne dla prawie* wszystkich mieszkańców UE! Uruchomienie sellpy.com przybliża nas o krok do naszego celu, jakim jest uproszczenie zakupów drugiej ręki dla wszystkich.⁠ ⁠ *Kraje UE, które mogą robić zakupy w Sellpy: Szwecja, Niemcy, Austria, Holandia, Dania, Belgia⁠ Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania". Jeśli dobrze rozumiemy ten komunikat, to już niedługo skorzystamy z tego sklepu także i nad Wisłą. Oby!

The North Face otwiera własny internetowy second hand. Platforma Renewed startuje pilotażowo już za kilka dni>>